Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-11-2017

XV Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych obradował w dniach 03-05.11.2017 roku we Wrocławiu, korzystając z bazy Schroniska Młodzieżowego i Hotelu Tumskiego na Wyspie Słodowej.

W Zjeździe uczestniczyli delegaci reprezentujący oddziały terenowe towarzystwa, członkowie ustępujących władz i zaproszeni goście. Gośćmi zjazdu byli między innymi Kamil Krzysztof Zieliński - Wicewojewoda Województwa Dolnośląskiego oraz Jacek Potocki - Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie.

W trakcie Zjazdu podsumowano poprzednią kadencję i realizację zaplanowanych zadań za lata 2012 – 2016. W dniu 04.11.2017, wybrano nowe władze na 5-letnią kadencję. Prezesem Zarządu Głównego został Waldemar Domarańczyk z Piotrkowa Trybunalskiego, a funkcje w-ce prezesów pełnić będą: Maria Łazarz z Poznania i Marian Dzimira z Rzeszowa.

Miłym akcentem Zjazdu było wręczanie wyróżnień i odznaczeń za aktywną działalność na rzecz towarzystwa i rozwoju turystyki i krajoznawstwa. Z przyjemnością informujemy, że wśród wyróżnionych znalazły się również akcenty lubańskie.

Krajowy Zjazd przyznał Prezesowi Oddziału Łużyckiego PTSM w Lubaniu Henrykowi Sławińskiemu godność CZŁONKA HONOROWEGO Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych”. Natomiast Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu został odznaczony przez Ministra Sportu i Turystyki Odznaką Honorową „ZA ZASŁUGI DLA TURYSTYKI”.

Wyróżnienia wręczali Kamil Krzysztof Zieliński - Wicewojewoda Województwa Dolnośląskiego oraz Henryk Gołębiewski Prezes ustępującego Zarządu Głównego PTSM  w Warszawie. Jednocześnie informujemy, że na członka szesnastoosobowego Zarządu Głównego PTSM na kolejną pięcioletnią kadencję został wybrany Henryk Sławiński delegat Oddziału Łużyckiego PTSM. Henryk Sławiński był już członkiem Zarządu Głównego PTSM podczas XII i XIII kadencji w latach 2002 - 2012.

Podczas zjazdu została podjęta uchwała programowa, która ukierunkuje ogniwa Towarzystwa do przyszłych działań w kolejnych latach.

(PTSM Lubań)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...