18-10-2017

Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych. Konfucjusz

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.

I  właśnie z tej okazji 13 października 2017 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystym przedstawieniu przygotowanym przez uczniów z klasy III a gimnazjum pod kierunkiem pani Anny Bednarskiej. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była grupa z kółka muzycznego wraz z panem Krzysztofem Kucharczykiem – nauczycielem muzyki. Artyści poprzez program artystyczny wyrazili swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Uczniowie w zabawny sposób zaprezentowali obraz współczesnej szkoły i przedstawili postać nauczyciela. Urządzili pokaz mody przeznaczony specjalnie dla nauczycieli. Nie zabrakło też układów tanecznych w wykonaniu naszych uczniów. Za tę część akademii odpowiedzialna była pani Henryka Zajączkowska – pedagog szkolny.

Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań i kwiatów, przyznania nagród Dyrektora i Burmistrza oraz wyróżnień dla nauczycieli. Za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, szczególne podziękowania skierowała w stronę grona pedagogicznego Pani Dyrektor, Beata Myśliwiec, życząc jednocześnie  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.

Uczniowie swoim występem udowodnili, że dobry nauczyciel nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa wraz z dziećmi wiele wspaniałych chwil. Młodzież doskonale zaprezentowała utwory muzyczne i poetyckie związane z październikowym świętem. Mamy nadzieję, że wszyscy obecni miło spędzili ten czas, wsłuchując się w dźwięki muzyki i doskonałe teksty poetyckie oraz wpatrując się w świetnie przygotowane układy taneczne.

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

I.S.