21-09-2017

"By przez jezdnię przejść bezpiecznie, rączki w górę musisz dać koniecznie. I rozejrzeć się trzy razy, by wypadek się nie zdarzył". Od dziś każdy Akademik doskonale o tym wie! :)

Dzięki zaproszonym gościom - przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu nasze zuchy miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem przejścia przez pasy na drugą stronę jezdni, a dodatkowo dzięki odblaskowym kamizelkom "świeciły przykładem". :) Ważna dla naszych milusińskich była pogadanka o zachowaniu podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po mieście. Nie lada atrakcją okazała się również prezentacja policyjnego radiowozu. Każdy przedszkolak miał szansę wykorzystać swoje "5 minut" i zobaczyć jak wygląda wyposażenie samochodu służb mundurowych. Dzisiejsze spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu "W Akademii Malucha żyjemy bezpiecznie i zdrowo na sportowo". Dyrekcja, nauczyciele i wychowankowie  składają serdeczne podziękowania Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu za zorganizowanie ciekawych warsztatów.