04-08-2017

Kolejny tydzień wakacji rozpoczął się u nas wizytą Pani Katarzyny Męciny, pracownika Nadleśnictwa Świeradów Zdrój. Pani Kasia przeniosła nas w naszej wyobraźni w cudowną podróż po lesie.

Podczas tej podróży poznaliśmy nie tylko gatunki zwierząt, ale również niebezpieczeństwa, które mogą  na nas czekać w środowisku leśnym. Poznanie zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wędrówek na pewno będą nam przydatne:)

Wtorek upłynął nam pod hasłem dobrej zabawy, która może być źródłem relaksu, odprężenia, a także kreatywności. Ćwiczyliśmy komunikację werbalną w zabawach grupowych, a na zakończenie  były ćwiczenia obniżające napięcie mięśniowe. Starsza grupa natomiast ćwiczyła wyobraźnię w zabawach niewerbalnych, tworzyła historię z losowo wybranych słów.

W środę zajęcia wakacyjne przeniosły się w czasie, a mianowicie zwiedzaliśmy starodawny Lubań, przemierzaliśmy uliczki dawnego miasta  do którego prowadziły potężne bramy. Wszystko dzięki Pani Joannie Rycerz, która jest przewodnikiem po zabytkach naszego miasta. Jednocześnie poznaliśmy historię miasta wraz z legendami znanych nam zabytków.

W czwartek gościliśmy u nas Pana Tomasza Bakana, który jest szefem kuchni w Motelu Łużyckim. Pan Tomasz opowiedział nam o swoim zawodzie, praktyce i ciężkiej pracy by zostać szefem kuchni. Nasz gość przedstawił  nam zalety  zdrowej kuchni i jej składników. W ramach praktyki przygotował dzieciom przepyszny wieloskładnikowy, dwukolorowy mus owocowy:) Degustacja zakończyła się bardzo szybko i nie zostala po niej ani odrobinka owocowego rarytasu.

Natomiast w piątek młodsza grupa wybrała się do nowej lodziarni na pyszne lody:) Starsza grupa spędziła aktywnie czas  na boisku do piłki plażowej:)