Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-08-2017

Wakacje trwają w najlepsze. W tym roku nuda jest w Lubaniu pojęciem abstrakcyjnym, ponieważ najmłodsi trafili pod kreatywne skrzydła lubańskich instytucji.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Ośrodek Wsparcia Dziennego, Miejski i Sportowy Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Dom Kultury nie po raz pierwszy zagospodarowały czas dzieciakom. 

W Ośrodku Wsparcia Dziennego wakacje zaczęły się na sportowo. Jedną z atrakcji letniego wypoczynku była Zumba z Dorotą Wajcfelt.  Okazało się, że zajęcia z Zumba Kids to wspaniała, taneczna zabawa, po której humor dopisuje do końca dnia.  Wiele radości, ale też praktycznych wiadomości dostarczyło podopiecznym OWD przedstawienie „Próba”. Agencja Artystyczna Art. Metanoja poprzez humorystyczną opowieść uczyła dzieci zaradności i samodzielności. Chętnych nie brakowało też, aby wyruszyć w smerfny świat podczas przedstawienia teatralnego „Smerfy”. Wielu amatorów miały zajęcia plastyczne.  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu opowiedzieli, jak bezpieczne spędzić wakacje. Z kolei w lubańskiej piekarni na najmłodszych czekało nie tylko odkrycie tajników pracy piekarza, ale i słodka niespodzianka. Nie zabrakło też bliższych i dalszych wycieczek, w tym wypraw do lokalnego kina „Wawel”. Najmłodsi mogli odwiedzić świat Minionków, śledzić motoryzacyjne perypetie Zygzaka McQueena oraz towarzyszyć psiemu bohaterowi Bodziowi w spełnianiu marzeń.

W bibliotece każdy dzień tygodnia miał inny smak. W poniedziałek królowało bezpieczeństwo, we wtorek zdrowie, w środę książka, w czwartek kreatywność a w piątek terapia. Wszystko to aby poznać i zrozumieć siebie oraz otaczający nas świat. Zajęcia „Zrób to sam” pozwoliły tchnąć nowe życie w surowce wtórne, spacer po mieście poznać swoją małą ojczyznę, a turniej gier planszowych wyzwolił nutkę rywalizacji i całą gamę dobrej zabawy. Nie zabrakło zabaw integracyjnych i rozmów o wymarzonych podróżach. Wiele radości dostarczyły wyjazdy poza Lubań. Na ranczo „Grapa” w Nowych Łąkach można było pogłaskać króliki, szaleć w małpim gaju lub parku linowym.

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji tradycyjnie postawiono na aktywność. Nie zabrakło chętnych do gry w siatkówkę, w tym siatkówkę plażową. Wielu amatorów, zwłaszcza płci męskiej miała piłka nożna, zaś zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z radością sprawdzali swoje siły, grając w unihokeja. Z kolei skoczność i celność można było poćwiczyć przy koszykówce. Kto wszedł na teren MOSiR, od razu zaprzyjaźniał się z piłką.

Miejski Dom Kultury zaproponował coś dla małych kinomanów - wakacje na filmowo, czyli warsztaty z Maciejem Wilewskim aktorem, reżyserem i pedagogiem, o czym pisaliśmy tutaj.

W pierwszej połowie wakacji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jednak to nie koniec letnich akcji. Nadal trwają półkolonie organizowane przez MiPBP czy OWD. Poza tym 16 sierpnia pod opiekę młodych lubanian wzięło Koło Harcerskie ZHP Lubań. Dzieci i młodzież wyruszyli na poszukiwanie zielonej przygody, a to wszystko w otoczeniu leśnej atmosfery. 

Wakacje nadal trwają!

(Tekst: ŁCR/Foto: ŁCR, MiPBP)
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...