Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-08-2017

Czy trudno jest napisać scenariusz? Jaką funkcję pełni kierownik planu? Czy ciężko być operatorem i jak aktorzy radzą sobie z nauką dialogów? Grupa dzieci i młodzieży z Lubania na kilkudniowych warsztatach filmowych poznała kulisy kręcenia filmu.

Od 24 do 29 lipca w Lubaniu można było spotkać grupę filmowych zapaleńców z kamerą. Przywodził im Maciej Wilewski – aktor, reżyser i pedagog, który przyjechał do naszego miasta na zaproszenie Miejskiego Domu Kultury. Warsztaty były bezpłatną ofertą na wakacje, skierowaną do młodych lubanian. Chętnych nie brakowało, dzięki czemu udało się utworzyć kompletną ekipę filmową.

- Na warsztatach przenosimy się z dzieciakami w świat filmu. Uczestnicy zajęć uczą się pisać scenariusz, uczą się kręcić, uczą się montować, wcielają się też w role aktorów. Po prostu każdy pełni funkcję, która istnieje na prawdziwym planie filmowym - wyjaśniał ideę spotkań prowadzący, Maciej Wilewski.

Najmłodsi w nowej sytuacji odnaleźli się bardzo dobrze. Entuzjazm był widoczny gołym okiem, a i pomysłów na filmy nie brakowało. W rezultacie po kilkudniowych warsztatach powstały trzy filmy, których premiera odbyła się na zakończenie inicjatywy, 29 lipca. Efekt końcowy zadowolił młodych twórców i kto wie, może wśród nich znajduje się ktoś, kto w przyszłości dołączy do wielkich postaci kinematografii.

(ŁCR)
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...