26-06-2017

Lubisz odkrywać historię? Szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie lata w Twoim mieście? Masz ochotę poznać rówieśników z innych krajów? Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen zaprasza na dwutygodniową przygodę z historią w międzynarodowej atmosferze.

WORCATION to połączenie kreatywnej pracy z aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Letni obóz odbędzie się w dniach 22.07.-05.08.2017 r. w Görlitz i Zgorzelcu. Uczestnicy wspólnie odkryją historię miasta, które po wojnie zostało podzielone między dwa państwa, a punktem odniesienia dla ich pracy stanie sięteren byłego niemieckiego obozu jenieckiego Stalag VIII A oraz losy jeńców wojennych, którzy w nim przebywali. Projekt skierowany jest do młodzieży z Polski, Niemiec i Włoch w wieku 16-26 lat.

W programie między innymi:

•        warsztaty metalowe, w tym tworzenie rzeźb pod okiem metaloplastyka

•        warsztaty archeologiczne

•        udział w pracach leśnych i pielęgnacyjnych na terenie byłego obozu

•        wspólne wieczory kulinarne

•        wycieczki w regionie, w tym spływ pontonem po Nysie

•        wspólna nauka języków poprzez animację językową

•        ...i mnóstwo innych atrakcji!

Koszt udziału w Worcation wynosi 200 zł (opłata obejmuje koszty zakwaterowania i wyżywienia na 2 tygodnie oraz cały program). Każdy uczestnik indywidualnie ponosi koszty swojej podróży. Projekt prowadzony jest przez doświadczony zespół trenerów-tłumaczy.

Worcation w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę i już po raz dziesiąty odbędzie się w Europa-Mieście. Zgłoś się już teraz i stań się częścią międzynarodowej grupy WORCATION 2017!

Formularz zgłoszeniowy: www.formular.io/worcation/

Więcej informacji na stronie: http://www.meetingpoint-music-messiaen.net/worcation-2017/?lang=pl

Film WORCATION 2016: https://youtu.be/AmtboIqi5jg

MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.
Demianiplatz 40 | Koźlice 1
02826 Görlitz | 59-900 Zgorzelec