Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-06-2017

Maj i czerwiec to czas rozgrywania najważniejszych zawodów lekkoatletycznych – finałów strefowych i dolnośląskich. Nasi zawodnicy doskonale spisali się w sportowej rywalizacji.

Pierwszy etap, finał powiatowy, odbył się 8 maja 2017 roku w Leśnej odbył się powiatowy finał Igrzysk w Lekkiej Atletyce , gdzie nasi reprezentanci zdobyli 11 medali w kategorii chłopców i 5 w kategorii dziewcząt. W punktacji drużynowej chłopcy zajęli 1. miejsce, natomiast dziewczęta 3. Tym samym uzyskali awans do finału strefy jeleniogórskiej.

Udział w tym finale, 19 maja 2017 roku na stadionie MOS w Zgorzelcu, również wyłonił z naszej szkoły zawodników, którzy spisali się znakomicie, osiągając mistrzowskie wyniki. Konkurencja w czasie zawodów finału strefy jeleniogórskiej była niemała, bowiem wzięło w nich udział ponad 200 uczestników z blisko 50 szkół podstawowych. Oprócz konkurencji indywidualnych zawodnicy rywalizowali też w sztafecie szwedzkiej. Skład sztafety reprezentującej naszą szkołę - Julia Wajcfelt, Amelia Bartolewska, Julia Figurska oraz Zuzanna Wieczorek - uplasował się na 5. miejscu. Natomiast chłopcy - Maciej Furmański, Alan Mażul, Mateusz Franczak i Bartosz Kosler, bijąc rekord szkoły - zajęli 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Niezmiernie cieszy też fakt, iż jedna z uczennic – Julia Wajcfelt z klasy VI a zajęła 1. miejsce w rzucie piłeczką palantową, ustanawiając nowy rekord naszej szkoły (57,50 m). Z kolei Zuzanna Wieczorek z tej samej klasy wyrównała rekord szkoły w skoku w dal (4,30), co dało jej 3. miejsce w finale. Również uczennice z klas piątych odniosły duże sukcesy: Amelia Bartolewska (V c) w biegu na 60 m zajęła 10. miejsce, a Wiktoria Stasicka (V b) w rzucie piłeczką palantową zdobyła 8. lokatę. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt nasza szkoła zdobyła 7. miejsce w strefie jeleniogórskiej.

Ścisły finał w biegu na 60 m nie odbył się też bez naszej ekipy. Alan Mażul (VI a) zajął 4. miejsce, a Bartosz Kosler (VI c) – 6.

Na dystansie 300 m 2. miejsce zdobył Mateusz Franczak (VI c), a 4. miejsce – Maciej Furmański (VIa), natomiast na 1000 m Rafał Polerowicz (VI c) uplasował się na 9. pozycji.

Uczniowie klas szóstych pokazali, że znakomicie rzucają piłeczką palantową i plasują się na wysokich pozycjach w pchnięciu kulą oraz skoku w dal. W pierwszej dyscyplinie wysokie noty zdobył Tymoteusz Rzepa ( VI b), zdobywając 2. miejsce oraz Bartosz Bernolak (VI c) 3. miejsce. Oliwier Krakówka (VI a) w pchnięciu kulą zajął 3., a Alan Mażul – 7. pozycję. Natomiast Patryk Bobko (VI c) w skoku w dal uplasował się na 6. miejscu.

W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła 1. miejsce w strefie jeleniogórskiej. Julia Wajcfelt, Zuzanna Wieczorek, Alan Mażul, Bartosz Kosler, Maciej Furmaniak, Mateusz Franczak, Tymoteusz Rzepa i Oliwier Krakówka zdobyli awans do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 13 czerwca 2017 roku na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Wszystkie sukcesy nasi zawodnicy zawdzięczają nie tylko zamiłowaniu do lekkiej atletyki, ale również systematycznej i ciężkiej pracy na nowym obiekcie sportowym. Mamy nadzieję, że królowa sportu, jaką jest lekka atletyka, zagości na dobre w ich sportowych karierach.

Życzymy im dalszych sukcesów, a za obecne dziękujemy!