01-06-2017

W miesiącu maju odbyły się podsumowania konkursów organizowanych pod patronatem Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu oraz Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Dwoje dzieci z naszego przedszkola z rąk Starosty Lubańskiego Walerego Czarneckiego otrzymało dyplomy i nagrody. Ania Lędźwa odebrała dyplom za udział w II edycji Konkursu Plastycznego dla Dzieci Przedszkolnych w grupie wiekowej 5-6 lat pod hasłem „112 – ratuje życie”, której praca znalazła się pośród pięciu wybranych z powiatu, tym samym kwalifikując się do etapu wojewódzkiego. Wiktor Brzozowski zajął pierwsze miejsce w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w kategorii przedszkole.Celem konkursu plastycznego „112 – ratuje życie” było rozpowszechnienie wiedzy na temat numeru alarmowego przez dotarcie do jak największej ilości dzieci w przedszkolu. Priorytet stanowiło podkreślenie ogromnej roli istotnych cyfr w ratowaniu życia, zdrowia, mienia lub środowiska. Poprzez dzieci trafiamy również do ich rodziców, dziadków – co powoduje powiększenie się grona osób, które użyją numeru „112 – jako ratującego życie”. Ania Lędźwa wykonała rysunek formatu A3. Nakreśliła umeblowany pokój, nieprzytomne dziecko na podłodze oraz płaczących nad nim rodziców. Mama trzymała w ręku telefon z wybranym numerem alarmowym 112. Przegląd Kolęd i Pastorałek był okazją do podtrzymywania tradycji oraz wspólnego śpiewania, które łączy pokolenia.  Wiktor brawurowo wykonał kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, a dodatkowym walorem był przepiękny strój przygotowany przez rodziców. Gratulujemy Ani i Wiktorowi, życząc im dalszych sukcesów!

S.S., B.S.