Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-05-2017

W sobotę 20 maja br. Lubaniem zawładnęły rowery.

Tego dnia w centrum miasta czwarty etap tegorocznego 25. już Międzynarodowego Wyścigu Bałtyk-Karkonosze zakończyli kolarze. Nie była to jedyna rowerowa atrakcja.
Od wczesnego popołudnia ulicami miasta ścigali się najmłodsi adepci jazdy na rowerze. Mieli oni do pokonania różne dystanse. Najkrótszy liczył 200 metrów i był przeznaczony dla dzieci do 4 lat. Triumfował Hubert Kopiś, który na podium wyprzedził Macieja Grabińskiego i Filipa Gąsiora.
W grupie dzieci w wieku 5-6 lat wśród dziewczynek najszybciej linię mety przekroczyła Aleksandra Lipińska, która wyprzedziła Olivię Świderską oraz Lenę Wieczorkowską. Wśród chłopców wygrał Mikołaj Drapunowicz, drugi był Marcel Łoś, a trzeci Piotr Oprzędek.
Dzieci w wieku 7-8 lat miały do pokonania dwa liczące 550m okrążenia. Wśród dziewcząt wygrała Zuzanna Kuć. Na mecie wyprzedziła Julię Dubieniecką i Lenę Frydrych. W grupie chłopców Dominik Markut pokonał Szymona Grabińskiego oraz Michała Łamasza.
Kategorię 9-10 lat wygrała Wanesa Kasztelan, druga była Kinga Czech, a trzecia Amelia Wołoszyn. W rywalizacji chłopców Łukasz Łuńczuk wyprzedził Michała Burniaka i Brajana Panek.
Najdłuższy dystans 2200m mieli do pokonania uczestnicy w wieku 11-12 lat. W klasyfikacji dziewcząt wygrała Aleksandra Janiszek, która linię mety przekroczyła przed Adą Bednarczyk i Amelią Bartolewską. Wśród chłopców wygrał Krzysztof Radlak przed Olivierem Cieślakiem i Jakubem Korsakiem.

Po rywalizacji najmłodszych zawodników na trasę wyruszyli zawodnicy startujący w II lubańskim wyścigu MTB. Trasa rywalizacji wynosiła 36 km. Najszybciej pokonał ją Szczepan Paszek z Bolesławca. Reprezentant klubu Bikestacja.pl, Fitwheels.eu na pokonanie malowniczej trasy potrzebował 1 godzinę 12 minut i 28 sekund. Drugiego Krzysztofa Kominka ze Szprotawy wyprzedził o 4 minuty i 23 sekundy.
- Bardzo cieszę się z wygranej. Starałem się realizować założenia trenera Łukasza Ryża. Po 20 minutach spróbowałem ucieczki. Początkowo zostało ze mną pięciu zawodników. Przycisnąłem jeszcze kilka minut i zostałem sam. Później powtarzałem interwały i z przewagą dojechałem do mety - powiedział szczęśliwy zwycięzca. Triumf bolesławianina nie był dziełem przypadku. Na rowerze na pełnych obrotach jeździ od kilkunastu lat. 2 lata temu zdobył tytuł Mistrza Polski Masters w przełajach. W ubiegłym roku w zawodach tej rangi był drugi. Ponadto ma na swoim koncie m.in. sukcesy w startach w Bike Maratonach.
Trzecią pozycję zajął Tomasz Kołogryw ze Szprotawy. Co ucieszyło organizatora imprezy M-GLKS Kwisa Lubań kolejne dwie lokaty padły łupem Konrada Guta oraz Szymona Pietrasiewicza. Konrad podium przegrał o dziesiąte sekundy, Szymonowi zabrakło równie niewiele. Dalsze lokaty w czołowej piętnastce zajęli Robert Mucha, Krzysztof Dubieniecki, Artur Wierchowiec, Sebastian Dycha, Krzysztof Bukraba, Krzysztof Greiner, Wojciech Bujak, Adam Kowalów, Filip Jasiński i Mateusz Bednarczyk.

Niezwykle udaną imprezę zwieńczył finisz czwartego etapu 25. Międzynarodowego Wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour. Po zaciętym finiszu triumfował Sylwester Janiszewski, który na mecie wyprzedził klubowego kolegę Marka Rutkiewicza (Wibatech) oraz Alana Banaszka z CCC Polkowice.

Fotoreportaż z tego wydarzenia ukaże się w najnowszym numerze Ziemi Lubańskiej 25 maja 2017 r.
(tekst: Grzegorz Berieziuk/foto: ŁCR)