12-05-2017

Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień. James Madison

Ostatnie tygodnie obfitowały w wiele sukcesów, które osiągnęli nasi uczniowie w konkursach językowych. Zmagania te cieszą się wielkim prestiżem wśród szkolnych środowisk. Sprawdzają gruntownie wiedzę i umiejętności uczniów. Nasi szóstoklasiści wykazali się w nich dużą znajomością konstrukcji gramatycznych i zwrotów leksykalnych oraz umiejętnością pracy z czytanym tekstem.

Alan Mażul – uczeń klasy VI b zwyciężył w X Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego w klasach V-VI. Już w ubiegłym roku, będąc w klasie piątej, zajął 3. miejsce w etapie powiatowym. Cieszy nas również sukces uczennicy klasy VI a – Małgorzaty Brodawki, która zajęła 3. miejsce w X Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego w klasach V-VI.

Na tym nie koniec!

Agata Borczyk – uczennica klasy VI b - została finalistką II Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązaczek dla szkół podstawowych. Konkurs, organizowany przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu, był na niezwykle wysokim poziomie. Nasza uczennica jako jedyna z powiatu lubańskiego zakwalifikowała się do etapu finałowego. Należy zaznaczyć, iż konkurencja była ogromna, bowiem w konkursie wzięło udział 56 uczestników, w tym większą część stanowili uczniowie ze szkół polsko-niemieckich i dwujęzycznych oraz dzieci mające niemieckojęzycznych rodziców.
Uczennica nasza zdała również egzamin ustny i pisemny do dwujęzycznego i dwunarodowego polsko-niemieckiego Augustum – Annen Gimnazjum w Gὅrlitz.

Uczniów przygotowuje pani Aleksandra Kalinowska – nauczyciel języka niemieckiego. Sukcesy Jej są dowodem na to, że nauczyciel potrafi umiejętnie rozwijać talenty i zainteresowania, motywować do ciężkiej, uczciwej i wytężonej pracy. W dalszym ciągu będziemy „szlifować nasze diamenty”, które rozwijają się pod okiem nauczycielki.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!

I.S.