Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-02-2017

Serce do walki, umiejętności, charakter i wolę zwycięstwa pokazali zawodnicy Bojan Boks Lubań na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Boksie 2017. Trenerzy pękali z dumy.

W Pieszycach od 24 do 26 lutego lubańscy zawodnicy walczyli o tytuły mistrzowskie. Do Lubania bokserzy wrócili z ośmioma medalami. Po rewelacyjnej walce z Anną Ghulyan Dominika Gacek zdobyła tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska na rok 2017 oraz Najlepszy Junior kategorii kobiet. Dominika po zmianie pozycji na mańkuta pokazuje klasę, doświadczenie, umiejętności i serce do walki. To wszystko razem nie pozostawiło już żadnych wątpliwości sędziom.

Najmłodszy zawodnik Bojan Boks Lubań - Bartek Markiewicz, w półfinale zmierzył się w faworytem swojej kategorii. Była to bardzo zacięta i wyrównana walka, niestety przegrana, dała Bartkowi 3 miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska.

Świetną walkę półfinałową stoczył Oskar Mulko. Techniczne ciosy i wola zwycięstwa Oskara zrobiły z niego "mistrza lewego prostego". Zdaniem klubu lubański zawodnik przegrał tylko w opinii sędziów, którzy punktowali na miejscowego boksera. Ostatecznie zdobył trzecie miejsce na MD. W dobrej walce finałowej duże umiejętności, zawziętość i wolę walki pokazał Kacper Sekuła. Dzięki temu zdobył tytuł Wicemistrza Dolnego Śląska w Boksie na rok 2017. Na deski w półfinałowej walce powalił swojego przeciwnika Denis Mądry

Wola zwycięstwa, waleczne serce, kondycja i mądre wykorzystanie swoich umiejętności w walce dało widowiskową walkę na wysokim poziomie. Denis z powodu kontuzji nie walczył w zasłużonym finale i wrócił do Lubania z tytułem Wicemistrza Dolnego Śląska na rok 2017. Ciężką walkę półfinałową stoczył też Kamil Tran Than. Kamil trafił na faworyta i obecnego Mistrza Dolnego Śląska, który nie walczył czysto. Mimo wszystko zdobywając trzecie miejsce na MD, lubański zawodnik pokazał swoje niesamowite umiejętności i ducha walki.

Wielu emocji dostarczył publiczności Mateusz Krupiński. Dobra, wyrównana walka, do tego siła charakteru i wola zwycięstwa, dały Mateuszowi trzecie miejsce na MD. Z kolei dobrą walkę w finale stoczył Mateusz Janicki. Początkujący senior zmierzył się z bardzo doświadczonym zawodnikiem i zdobył tytuł Wicemistrza Dolnego Śląska w Boksie na rok 2017.

Zdaniem dumnych trenerów: Moniki Wójcik, Wiesława Bojanowskiego i Mariusza Karpińskiego, zawodnicy Bojan Boks Lubań stoczyli piękne walki.  Pokazali przy tym serce do walki, wytrzymałość i umiejętności, a dodatkowo zdobyli niezwykłe nowe doświadczenie.

Tekst: Bojan Boks Lubań/ŁCR,