Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-11-2016

Serdecznie zapraszamy na spotkanie „Odkryj Lubań z przewodnikiem”. Udział w spotkaniu będzie okazją do poznania nowych wykwalifikowanych przewodników i wysłuchania wykładu historycznego. Niespodzianką będzie odsłonięcie nowo zakupionego przez Muzeum Regionalne, cennego obrazu.

Spotkanie, podczas którego nastąpi wręczenie certyfikatów nowym przewodnikom po Lubaniu jest ukoronowaniem kursu, prowadzonego przez Łużyckie Centrum Rozwoju i Muzeum Regionalne w Lubaniu. W 2016 roku kwalifikacje przewodnika turystycznego po Lubaniu, potwierdzone zdanym egzaminem, uzyskało 16 osób. Są wśród nich pasjonaci historii, działający w terenie przewodnicy i pracownicy miejskich instytucji.

Spotkanie rozpocznie się krótką prezentacją umiejętności świeżo upieczonych przewodników. Zakończy się wykładem historycznym dr. Łukasza Tekieli, dotyczącym bezpieczeństwa Lubania w epoce wczesnonowożytnej, na który serdecznie zapraszamy mieszkańców Lubania i wszystkich zainteresowanych. Dyrektor Muzeum Regionalnego odsłoni również nowo zakupiony wielkoformatowy, cenny obraz. 

Na spotkanie zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Lubaniu w ratuszu, 23 listopada (środa) br., godz. 16.00. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...