24-10-2016

18 października 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaniu miała miejsce ważna uroczystość – pasowanie na pierwszaka. Było to niezwykłe wydarzenie szkolne, którego nasi najmłodsi uczniowie wyczekiwali już od dawna.

To był właśnie ich dzień – ich wielkie święto. W odświętnych, pięknych strojach, z uśmiechem na twarzach i radością w sercu przeżyli ważny moment w ich edukacji szkolnej. Swoją obecnością powagi zdarzeniu dodała Dyrektor Szkoły – pani Beata Myśliwiec. W czasie pasowania obecni byli również Rodzice i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Dyrektor Szkoły, która powitała wszystkich przybyłych i podkreśliła, iż dzieci po ślubowaniu i pasowaniu zostaną oficjalnie przyjęte do społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści przystąpili do zdania pierwszego egzaminu przed zebraną publicznością. Następnie w symboliczny sposób, poprzez złożenie przysięgi i pasowanie ołówkiem, zostali przyjęci w poczet uczniów.

Specjalnie na tę okoliczność został przygotowany z udziałem członków Samorządu Uczniowskiego program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyni klasy I – pani Bożeny Kołodziejczak. Pierwszaki wspaniale zaprezentowały wiedzę i umiejętności, które zdobyły w pierwszych miesiącach nauki w szkole. Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem recytowali i śpiewali piosenki oraz przedstawili bardzo energiczny układ taneczny. Następnie odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków ufundowanych przez Radę Rodziców.

Po występie uczniowie udali się do swojej klasy. Tam czekały na nich kolejne atrakcje i zadania, którym musieli sprostać. A było ich sporo… Po tym czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dziękujemy wszystkim zebranym za aktywne uczestnictwo w tak ważnej dla pierwszaków chwili, jaką jest przyjęcie ich do społeczności szkolnej, a bohaterom tego wydarzenia życzymy samych sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Drodzy rodzice, bądźcie dumni ze swoich pociech, które w tym dniu przekroczyły kolejny próg w swoim życiu.

I.S.,zdj.B.K.