28-06-2016

Dnia 21 VI 2016 w sali Narad Starostwa Powiatowego odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu lubańskiego.

Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu uplasowało się na IV miejscu w kategorii dziewcząt.
Chłopcy natomiast zajęli I miejsce w powiatowej rywalizacji, kolejny raz pokonując pozostałe
gimnazja Powiatu Lubańskiego.

Na miano najlepszego sportowca szkoły zasłużył "najszybszy" w powiecie lubańskim,
uczeń klasy III a - Jakub Fortuna, który w biegu na 100m osiągnął wynik 11,5s.
Ponadto reprezentował naszą szkołę w zawodach piłki nożnej, koszykowej oraz piłki ręcznej.
P.B.