28-06-2016

Miniony rok szkolny obfitował w ważne wydarzenia dla całej społeczności naszej szkoły. Był to czas wytężonej pracy, wysiłku, pogłębiania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego jest okazją do wyróżnienia najlepszych uczniów- tych,
którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a także tych, którzy odnosili sukcesy w konkursach, zawodach sportowych oraz reprezentowali szkołę na szczeblu powiatu i województwa.

A mamy się czym pochwalić!

Niewątpliwie największym tegorocznym sukcesem, którym nie może pochwalić się żadne inne gimnazjum w powiecie, jest zdobycie  tytułu  laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego „zDolny Ślązak Gimnazjalista”
przez ucznia kl. III a – Michała Karnasia. Jest to również sukces nauczyciela chemii p. Moniki Kuzdrowskiej.
Michał jest też finalistą Wojewódzkiego Konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista”  z biologii.
Mamy także laureatów powiatowych konkursów przedmiotowych, takich jak:

Powiatowy Konkurs Geograficzny II miejsce
Krystian Gryglewicz I d, Mateusz Wójcik II a, Michał Karnaś III a
(opiekunowie: p. Małgorzata Hołod i p. Izabela Bieza - Waśniewska),

Powiatowy Konkurs J. Angielskiego
I miejsce Dominika Snarska III a, II m. Marianna Janikowska III c, III m. Barbara Jabłonka III c
(opiekun p. Sylwia Matusiak),

Powiatowy Konkurs Mistrz Stechiometrii I miejsce
Michał Karnaś (opiekun p. Monika Kuzdrowska),

Powiatowy Konkurs Ortograficzny II miejsce
Barbara Jabłonka (opiekun p. Agata Sieradzka),

Powiatowy Konkurs Recytatorski III miejsce
Marianna Janikowska, która została także laureatem Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego
(opiekun p. Agata Sieradzka).

Nasi uczniowie zdobyli też laury i wyróżnienia w ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach artystycznych:
Małgorzata Obrębalska I d w konkursach plastycznych,
Marta Dąbrowska i Joanna Tumilewicz  III b to laureatki
w etapie rejonowym Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej
(opiekun p. Anna Jawor – Król).

Mamy także osiągnięcia w sporcie, we współzawodnictwie powiatowym chłopcy zdobyli I miejsce, dziewczęta IV.
Do najważniejszych sukcesów sportowych należą:

I miejsce w powiecie, II w strefie jeleniogórskiej i VI w województwie w tenisie stołowym,
I miejsce w powiecie w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych sztafeta 4x100 m,
II miejsce drużynowo chłopców w powiecie w Mistrzostwach Lekkoatletycznych,
II miejsce w powiecie w piłce siatkowej plażowej dziewcząt i III miejsce chłopców,
w piłce siatkowej dziewcząt i nożnej dziewcząt III miejsce w powiecie.
Za sukcesami sportowymi stoją nasi nauczyciele w-f –u:
p. Teresa Okuniewicz – Szłabowicz, p. Piotr Barański, p. Marcin Ludward i p. Michał Browarczyk.

W rywalizacji międzyklasowej w nauce najlepsze w tym roku okazały się klasy:

III a - śr. 4,57,
II miejsce zajęła kl. III b - śr. 4,43
a miejsce III w nauce przypadło kl. I a - śr. 4,40.

Najlepsze wyniki indywidualne są następujące:

I miejsce w szkole ze średnią 5,89 zajęła Kornelia Minkiewicz z kl. III a
II miejsce ze średnią 5,87 – Kornelia Markut z kl. II a
III miejsce śr.5,83 – Barbara Jabłonka z kl. III c.

Jak od wielu lat, z wielką radością przyjęliśmy wyniki tegorocznych egzaminów gimnazjalnych,
które we wszystkich zakresach przewyższają średnie miasta i powiatu,
w większości zakresów są wyższe od średnich wojewódzkich i krajowych.
Nie sposób nie wspomnieć o tych trzecioklasistach, którzy zdobyli wyniki najwyższe po 100 %.
Są to: Kornelia Minkiewicz z matematyki, Basia Jabłonka i Marianna Janikowska z j. polskiego,
Michał Karnaś z przedmiotów przyrodniczych, Dominika Snarska z języka angielskiego na obu poziomach!

Gratulujemy naszym trzecioklasistom i życzymy dalszych sukcesów w nowych szkołach.

Serdeczne podziękowania należą się również rodzicom  za wszelką udzielaną nam pomoc i życzliwą współpracę.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

Więcej zdjęć w naszej galerii pod linkiem: