14-06-2016

Dnia 9 czerwca 2016 roku klasa I c gościła u burmistrza miasta pana Arkadiusza Słowińskiego.

W czasie spotkania w Urzędzie Miasta Lubań uczniowie dowiedzieli się, jakie obowiązki sprawuje osoba na tak odpowiedzialnym stanowisku, poznały działalność, strukturę organizacyjną i zasady funkcjonowania urzędu. Następnie dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji i zwiedziły pomieszczenia instytucji. Na zakończenie spotkania pierwszaki otrzymały upominki, między innymi monety okolicznościowe związane z naszym miastem.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w piekarni PSS „Społem” w Lubaniu. W tym miejscu dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały nowoczesne maszyny do formowania wypieków oraz zgłębiły tajniki wypieku pieczywa. Dzięki uprzejmości właściciela piekarni wszyscy zwiedzający otrzymali słodki poczęstunek.

Tak prowadzone lekcje są nie tylko atrakcyjne dla dzieci, ale pozwalają im doskonalić umiejętność uważnego słuchania i zadawania pytań. Z pewnością wrażeń w tym dniu nie zabrakło.

I.S., zdj B.K.