25-05-2016

23 maja 2016 r. na zaproszenie dyrektora lubańskiej szkoły muzycznej Pawła Okienko odbył się koncert uczniów szkoły artystycznej z Zaclerza z Czech.

Koncert to wynik wieloletniej współpracy tych dwóch placówek. Były prezentacje fortepianowe, fletowe oraz wokalne i zespołowe. Wszyscy wykonawcy otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubaniu. W koncercie uczestniczyli  Wojciech Zembik  - Wicestarosta Powiatu Lubańskiego oraz Starosta Miasta Zaclerz Miroslaw Vlasak.
Po koncercie goście udali się do Wieży Brackiej, skąd podziwiali panoramę Lubania i okolic oraz na kolację ufundowana przez Radę Rodziców szkoły muzycznej. Uzgodniono, że uczniowie szkoły muzycznej już w jesieni pojadą na koncert do Zaclerza w ramach dalszej współpracy.
Tekst i foto: Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu