15-01-2015

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego przeżyliśmy Dzień Życzliwości wypełniony Świątecznym Koncertem Życzeń.

Spotkanie nasze uświetnili swoją obecnością dostojni goście: Mariusz Tomiczek – zastępca burmistrza miasta Lubań, Anna Zawłocka - kierownik Referatu Edukacji i Sportu, kpt. T. Borowski, J. Hofbauer - Przewodniczący Rady Miasta i zastępcy R. Piekarski i M. Iwanow, radni: R. Janiak, M. Zajdel, ks. Janusz Barski oraz rodzice, emerytowani pracownicy szkoły i mieszkańcy Księginek.

Uczniowie przedstawili historię narodzin Pana Jezusa w formie Jasełek, a następnie zaprosili wszystkich na Świąteczny Koncert Życzeń, w ramach którego młodzież zaśpiewała kolędy i pieśni bożonarodzeniowe. Wystąpiły klasy i soliści z naszego gimnazjum: Aneta Przybyła, Joanna Kłosin, Karina Binkowska oraz absolwenci naszej szkoły: Dawid Binkowski, Gabriela Gola z Dawidem Kusibabem a także goście: pani Ludmiła Bauśkowa, która zaśpiewała w duecie z Renatą Sankiewicz.

Dzień Życzliwości wypełniony kolędą, pastorałką, Jasełkami i życzeniami wprowadził wszystkich w czas tajemnicy Narodzenia Jezusa oraz klimat polskich Świąt Bożego Narodzenia.

B.O.