16-12-2014

13 grudnia w „Galerii nad Schodami” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu odbyło się Bożonarodzeniowe Spotkanie z Twórcami Regionalnymi.

Osoby odwiedzające w tym dniu lubański Ratusz miały niepowtarzalną okazję nabyć wyjątkowe prezenty świąteczne dla najbliższych z dedykacją i autografem regionalnych pisarzy, poetów i plastyków.
Wydarzenie zechcieli uświetnić swoją obecnością: Kazimierz Kiljan, autor powieści cieszących się ogromnym zainteresowaniem, Piotr Kucznir, który reprezentował pisarzy historycznych, opisujących wojenne dzieje Dolnego Śląska związane z Trzecią Rzeszą, Lubańska Grupa Literacka „Nurt” oferująca różnorodne tomiki poezji, a także Joanna Małoszczyk – malarka i poetka oraz Elżbieta Śnieżkowska-Bielak – poetka i autorka powieści dla dzieci i dorosłych. Na kiermaszu można było również nabyć prace wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dodatkową atrakcję i ozdobę spotkania stanowiły obrazy Heleny i Kazimierza Fiałkiewiczów.
Mieszkańcy Lubania i okolic, którzy pomimo mało zachęcającej pogody, zdecydowali się przyjść do biblioteki i rozejrzeć się wśród oryginalnych upominków pod choinkę, zostali ugoszczeni domowymi wypiekami, a przyjazna atmosfera i kontakt z artystami sprawiły, że opuszczali Ratusz usatysfakcjonowani.