26-11-2014

Są pieniądze na zakup dodatkowego wyposażenia lubańskich szkół. Gmina Miejska Lubań otrzyma 42 702 zł. Tym samym lubańskie szkoły podstawowe wzbogacą się o nowe projektory multimedialne, radiomagnetofony, tablice interaktywne i zwykłe tablice, pomoce dydaktyczne i meble do szatni.

Miasto Lubań złożyło do Ministerstwa Edukacji Narodowej wniosek o zwiększenie kwot subwencji oświatowej ogólnej na rok 2014 z rezerwy z tytułu wyposażenia szkół i placówek w sprzęt i pomoce dydaktyczne do nauki dzieci sześcioletnich. Zespół ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego zaopiniował pozytywnie wniosek.