18-06-2014

W dniu 17 czerwca 2014 r. rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Komisja konkursowa jednogłośnie wybrała Bartosza Kuświka, ta kandydatura została następnie zaaprobowana przez Burmistrza Miasta Lubań.

Bartosz Kuświk ma 33 lata, jest z wykształcenia i doświadczenia animatorem kultury, przez wiele lat pracował również jako dziennikarz. Ukończył studia magisterskie z zakresu animacji społeczno-kulturalnej, niebawem zyska również tytuł specjalizacyjny menedżera kultury. Pochodzi z Mirska, z Lubaniem życiowo związany jest od 2008 roku. Kształcąc się, jednocześnie pracował w zawodzie, współpracując z samorządem Mirska jako specjalista ds. kultury, promocji i turystyki a także redaktor naczelny lokalnego czasopisma. W ramach prowadzenia własnej agencji artystycznej współorganizował lokalne imprezy kulturalne w regionie, w tym między innymi Izerską Galę Folkloru w Mirsku, Ogólnopolski Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu, Lawę w Lubaniu, Winobranie w Zielonej Górze czy Kwisonalia w Gryfowie Śl. Prowadził również autorskie warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, filmowe oraz muzyczne dla dzieci i młodzieży. Bartosz Kuświk posiada także bogate doświadczenie jako dziennikarz, pracował dla lokalnych telewizji (TL Bogatynia, TV Komsat), miesięcznika „Izery” oraz – od roku 2005 - dwutygodnika „Ziemia Lubańska”. W minionej kadencji był Radnym Rady Miasta i Gminy Mirsk, pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego komisji kultury i oświaty. Od początku bieżącego roku pracował w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu na stanowisku specjalisty ds. organizacji imprez i promocji.