18-06-2014

Niezwykle istotnym uzupełnieniem nowego systemu gospodarki odpadami jest działający na terenie Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich przy ul. Bazaltowej 1 w Lubaniu, Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (Tel. 75 721 74 55). Odpadami, które mogą być przekazywane samodzielnie przez mieszkańców miasta, w ramach zryczałtowanej opłaty za odpady, do punktu są:

• meble i inne odpady wielkogabarytowe,
• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (pralki, lodówki, telewizory, radioodbiorniki, komputery, kalkulatory, itp.),
• odpady budowlane i rozbiórkowe (drobny gruz),
• zużyte baterie i akumulatory, zużyte świetlówki, żarówki, jarzeniówki, lampy sodowe,
• opony,
• opakowania po chemikaliach i chemikalia, w tym pozostałości farb, lakierów, rozpuszczalników, kwasów, olejów, płynów do chłodnic, itp.

Szczegółowe informacje dotyczące odpadów komunalnych problemowych i niebezpiecznych znajdziecie Państwo na stronie www.luban.pl w zakładce Ekologiczny Lubań.