31-03-2014

Burmistrz Miasta Lubań uprzejmie informuje, iż Uchwałą Nr XLVII/340/2014 Rady Miasta Lubań z dnia 28 stycznia 2014r. (Dz. Urz. Woj. Dol. z 2014r., poz. 614), zostały wprowadzone obniżone stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie miasta Lubań.

Wprowadzone zmiany dotyczą tylko nieruchomości zamieszkanych,
w których zamieszkują 4 osoby i więcej.

Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób nieselektywny, od gospodarstwa domowego składającego się z:
1) jednej osoby w wysokości 19 zł;
2) dwóch osób w wysokości 38 zł;
3) trzech osób w wysokości 57 zł;
4) czterech osób i więcej w wysokości 76 zł.

Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny, od gospodarstwa domowego składającego się z:
1) jednej osoby w wysokości 15 zł;
2) dwóch osób w wysokości 30 zł;
3) trzech osób w wysokości 45 zł;
4) czterech osób i więcej w wysokości 48 zł.

Ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny w przypadku gromadzenia odpadów zielonych we własnym kompostowniku i zagospodarowania ich na własnej nieruchomości, od gospodarstwa domowego składającego się z:
1) jednej osoby w wysokości 14 zł;
2) dwóch osób w wysokości 28 zł;
3) trzech osób w wysokości 42 zł;
4) czterech osób i więcej w wysokości 46 zł.

Nowe stawki opłaty obowiązują od 1 kwietnia 2014 roku. Jednocześnie dokonano wyboru metody ustalenia opłaty za odpady – ustalono opłatę od gospodarstwa domowego, a nie jak to miało miejsce dotychczas, od ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość. W związku z powyższym czasowe nieobecności w nieruchomości, czy też czasowe przyjazdy, nie będą miały znaczenia dla złożenia deklaracji aktualizacyjnej.

W związku z powyższym osoby, które wcześniej złożyły deklaracje, gdzie ilość osób zamieszkałych w nieruchomości wynosi cztery osoby i więcej (selektywna zbiórka odpadów) oraz pięć osób i więcej (nieselektywna zbiórka odpadów), proszone są o złożenie nowych deklaracji. Deklaracje należy złożyć w Referacie ds. Opłat za Zagospodarowanie Odpadów, mieszczącego się przy ul. 7-mej Dywizji 14 (Przybudówka), tel. 75 64 56  600.

Deklaracje dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Lubań www.miastoluban.pl (Ekologiczny Lubań), w Biuletynie Informacji Publicznej (Gospodarka odpadami – Opłaty, deklaracje), w Referacie ds. Opłat za Zagospodarowanie Odpadów oraz w Biurze Obsługi Interesanta.

Burmistrz Miasta Lubań
Arkadiusz Słowiński