31-03-2014

W związku z przeprowadzoną pod koniec roku 2013 w powiecie lubańskim kontrolą Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, podczas której kontrolowana była między innymi Gmina Miejska Lubań, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nałożył na gminę karę finansową za niezgłoszenie oddania do użytku jednej ze zrealizowanych w pierwszej połowie roku 2011 miejskiej inwestycji. Burmistrz Lubania po dokonaniu analizy przyczyn zaniedbań wyciągnął personalne konsekwencje wobec pracowników działu merytorycznego.

- Z przykrością stwierdziliśmy, że ta prawomocnie nałożona kara była wynikiem zaniedbania czynności znajdujących się w zakresie obowiązków pracowników Urzędu Miasta. Nie może być przyzwolenia na takie zarządzanie mieniem publicznym. Podjęliśmy trudne decyzje i wdrażamy procedury pozwalające uniknąć takich zdarzeń w przyszłości. - stwierdził Arkadiusz Słowiński Burmistrz Miasta Lubań.