Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-01-2014

W spotkaniu noworocznym, czy może właściwie w koncercie noworocznym uczestniczyli na zaproszenie Burmistrza Miasta Lubań radni Rady Miasta Lubań, dyrektorzy miejskich jednostek samorządowych, prezesi miejskich spółek właściciele i przedstawiciele firm działających w Lubaniu, przedstawiciele służb mundurowych oraz Starosta Lubański Walery Czarnecki. Nietypowo dla tego rodzaju zgromadzeń, opierało się ono przede wszystkim na muzyce.

Trio Mozartini w składzie: Anna Ołów-Szpil - wiolonczela, Ireneusz Rapak - skrzypce, Przemysław Bereziuk - pianino wykonał standardy klasyczne i jazzowe oraz utwory znane z najsłynniejszych ścieżek filmowych.

Spotkanie z elegancją i humorem poprowadził Marcin Bykowski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, przeplatając wysokiej klasy muzykę z krótkimi noworocznymi podsumowaniami. Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński i Starosta Lubański Walery Czarnecki zabrali głos, dokonując zwięzłego bilansu roku 2013 i rysując plany na rok nadchodzący, ale przede wszystkim składając przybyłym podziękowania za współpracę umożliwiającą wykonywanie zadań na rzecz mieszkańców miasta.

Po wysłuchaniu kolejnej porcji muzyki, wspólnie gratulowano również Thomasowi Schonwaterowi, prezesowi zarządu spółki "SPS Usługi Polska" świętowanego właśnie dziesięciolecia.

Następnie Józef Soczyński podzielił się refleksjami na temat Lubania, zmian, które w nim zaszły i wciąż zachodzą. Po zakończeniu koncertu, w dalszej części spotkania w znacznie mniej formalnej atmosferze dyskutowano o zrealizowanych i planowanych przedsięwzięciach.
 

  ŁCR

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...