Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-01-2014

Pojemniki na odpady – czy zaopatrzyłaś/łeś się w nie zgodnie ze swoją deklaracją? Zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach do obowiązków właściciela nieruchomości należy wyposażenie nieruchomości w pojemniki na odpady komunalne.

Przy wykonaniu tego obowiązku właściciel nieruchomości ma możliwość wyboru poprzez:

  • dokonanie samodzielnego zakupu określonych pojemników
  • lub podpisanie umowy ich dzierżawy od Zakładu Gospodarki i Usług Komunal­nych Sp. z o.o. w Lubaniu.

Istnieje również możliwość złożenia w Urzędzie Miasta Lubań deklaracji o wyborze selek­tywnej zbiórki odpadów wraz z zapotrzebowaniem na pojemniki. Wówczas nieruchomo­ść zostanie wyposażona w pełen zestaw do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych – pojemnika na bioodpady, pojemników (dla nieruchomości wielorodzinnych) lub stojaka i wor­ków (dla nieruchomości jednorodzinnych) na odpady opakowaniowe oraz pojemnika na od­pady posortownicze.

 

Przypominamy mieszkańcom, którzy nie dopełnili obowiązku wyposażenia nieruchomości w pojemniki na odpady we własnym zakresie, że obecnie trwają kontrole prowadzone przez Straż Miejską. W przypadku braku własnych pojemników lub umowy ich dzierżawy mogą zostać zastosowane sankcje karne.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...