Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-12-2013

Już niebawem będziemy przeżywać Święta Bożego Narodzenia, które najczęściej kojarzą się nam z wieczorem wigilijnym, choinką, kolędami. Szczególnie dla nas Polaków święta te mają wyjątkową wymowę. Boże Narodzenie jest czasem radości, miłości i pojednania.

    Gdy wzejdzie pierwsza gwiazda na niebie, zasiądziemy w swoich domach do wigilijnej wieczerzy, przełamiemy się opłatkiem i złożymy sobie świąteczne życzenia. Będziemy wspólnie śpiewać polskie kolędy i pastorałki, a o północy pójdziemy na pasterkę, aby oddać hołd Jezusowi Chrystusowi, który przychodzi na świat w ubóstwie i prostocie. Pośrodku nocy On przychodzi dla nas. Zróbmy Mu miejsce w naszych sercach, w naszych rodzinach, naszych miastach. Przygotujmy się duchowo na spotkanie z Nim. Obyśmy, kiedy się narodzi, nie byli pochłonięci świętowaniem Bożego Narodzenia, zapominając że główną postacią tego święta jest właśnie On – Syn, Mesjasz i Zbawiciel świata. Uroczystość Narodzenia Pańskiego jest wielkim świętem człowieka, ponieważ jest Boga, który stał się człowiekiem.

    19 grudnia 2013 r. młodzież Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu przygotowała montaż słowno – muzyczny „Bóg się rodzi…”. Podczas występu uczniowie recytowali poezję i śpiewali polskie kolędy i pastorałki przy akompaniamencie muzycznym.  Od kilku lat, taki dzień jak dzisiejszy nazwany jest w naszej szkole Dniem Życzliwości. W klimacie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia ludzkie serca stają się otwarte na drugiego człowieka. Ludzie są dla siebie mili, życzliwi, pełni pokoju i radości jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nagle świat stał się lepszy i piękniejszy.  Starajmy się więc postępować tak, aby każdy dzień naszego życia stawał się dniem życzliwości.

    W tę nadchodzącą świętą noc Miłości, noc Przebaczenia noc, kiedy „ Bóg się rodzi, moc truchleje”, życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożej Dzieciny na każdy dzień Nowego Roku. Niech narodzone Dzieciątko ześle wam łaskę zdrowia, nadziei i spokoju wewnętrznego, a święta niech będą prawdziwym chrześcijańskim przeżyciem oraz spełnieniem nieustannego dążenia człowieka do szczęścia.

Wesołych Świąt

Gim1

  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony:  http://www.g1luban.win.pl/   

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...