Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-11-2013

23 listopada 2013 roku o godz. 12.00 w Sali Ślubów lubańskiego Ratusza odbył się jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Anny i Jana Konckich. Na Złote Gody, Jubilaci zostali uhonorowani medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, których wręczenia dokonał Burmistrz Miasta Lubania Arkadiusz Słowiński.

Uroczystość poprowadził Andrzej Choroszy – Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

Dostojnym Jubilatom życzymy jeszcze wielu wspólnie przeżytych lat pełnych szczęścia i zdrowia.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest odznaczeniem państwowym, przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jako nagroda dla par małżeńskich, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony w roku 1960 ustawą o orderach i odznaczeniach. Aby wszcząć procedurę nadania medalu, należy zgłosić w Urzędzie Stanu Cywilnego, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania jubilatów, fakt obchodzenia 50-tej rocznicy ślubu. Zgłoszenia mogą dokonać zarówno sami jubilaci, jak i najbliższa rodzina. Wniosek o nadanie medali przygotowywany jest przez Urząd Stanu Cywilnego, a następnie przekazywany do Wojewody Dolnośląskiego, który przedstawia ten wniosek do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Czas od zgłoszenia w Urzędzie Stanu Cywilnego do nadania medali wynosi około 3 miesięcy. Po przyznaniu odznaczeń i odebraniu ich z Urzędu Wojewódzkiego w miejscowym Urzędzie Stanu Cywilnego, w sali ślubów organizowana jest uroczystość, podczas której burmistrz Lubania wręczane odznaczenia jubilatom.

- Zachęcamy Jubilatów, którzy są mieszkańcami miasta Lubań oraz gminy Lubań i będą obchodzili 50 lat pożycia małżeńskiego do zgłaszania tego faktu w tutejszym Urzędzie Stanu Cywilnego - informuje Beata Serwin, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Lubaniu. - My ze swojej strony podejmiemy dalsze kroki zmierzające do uhonorowania i podziękowania im za wspólnie przeżyte lata.

ŁCR

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...