21-11-2013

W XII edycji międzygminnego konkursu wiedzy o bioregionie pt: Doliną rzeki Kwisy – ochrona przyrody, który odbył się 25.10.2013r., swoich reprezentantów wystawiło aż dziewięć gimnazjów z naszego powiatu. Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskiego w Lubaniu reprezentowali Kamil Zygarowicz z klasy III a i  Marcin Boroński z klasy II b.

Chłopcy zmierzyli się z 30 pytaniami konkursowymi, większość z nich to zadania dotyczące rezerwatów i pomników przyrody, obszarów Natura 2000, parków narodowych czy krajobrazowych. Wśród poleceń znalazły się takie, które dotyczyły rozpoznawania na fotografiach charakterystycznych osobliwości naszego regionu. Nasi reprezentanci, dzięki wytężonej pracy, wywalczyli drugie miejsce wśród szkół gimnazjalnych, gratulujemy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, dodatkowo  kolejne nagrody czekały na laureatów pierwszych trzech miejsc .
    06.11.2013r laureaci wyżej wymienionego konkursu oraz konkursu W krainie łużyckich osobliwości  zebrali się w sali Rajców ratusza miejskiego w Lubaniu, w celu odebrania nagród. Jeszcze raz gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca w konkursie  W krainie łużyckich osobliwości  Kamilowi Zygarowicz– III a, Bartoszowi Gola – II b oraz Jakubowi Kowalów – II b oraz zajęcia drugiego miejsca w konkursie Doliną rzeki Kwisy – ochrona przyrody Kamilowi Zygarowicz– III a oraz Marcinowi Borońskiemu – II b.

Gim1

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony:  http://www.g1luban.win.pl/