Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-11-2013

Miło jest nam poinformować, że Instytut Nowoczesnego Biznesu przyznał Burmistrzowi Lubania Arkadiuszowi Słowińskiemu wyróżnienie. 19 listopada gospodarz miasta otrzymał dyplomy za wkład w rozwój Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu. Spółka miejska osiągnęła znaczące sukcesy - była wyróżniona w V edycji Konkursu Efektywna Firma 2012 za wysoką efektywność działania oraz w VII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2012 za dynamiczny rozwój.

Czym tak naprawdę zasłużył się Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych?

Dokonań na swoim koncie ma niemało. W ciągu minionych trzech lat działalności, dzięki efektywnemu rozwojowi usług, stan zatrudnienia w zakładzie wzrósł z 46 do 130 osób (nie licząc pracowników odbywających staż zawodowy), co przy obecnych trudnościach w odnalezieniu się na rynku pracy stanowi bez wątpienia dobrą wiadomość. Cieszy również fakt, że przychody lubańskiej spółki, które w 2010 roku wynosiły 7,5 mln złotych, wzrosły dziś do 15 mln złotych (w przyszłym roku przewiduje się przychód 20 mln złotych). Trzy lata temu inwestycje realizowane przez ZGiUK oszacowano na kwotę 1 mln 260 tys. złotych – obecnie nakłady inwestycyjne wzrosły dziesięciokrotnie, do sumy 11,5 mln złotych. Sukces dotyczy również obszaru działania spółki, który w porównaniu z poprzednimi latami zwiększył się trzykrotnie – obecnie z usług ZGiUK korzysta 150 tys. mieszkańców. W czasie minionych trzech lat na pozyskano środki inwestycyjne z Unii Europejskiej na kwotę 26 mln złotych, zaś nakłady na inwestycje poniesione w latach 2011 – 2013 wyniosły 30 mln złotych.

- Nie byłoby tego sukcesu i tak dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa, gdyby nie osobiste zaangażowanie Burmistrza Arkadiusza Słowińskiego, jego Z-cy Mariusza Tomiczka oraz Skarbnika Mariana Zwierzańskiego – mówił podczas wręczenia wyróżnień Prezes ZGiUK, Michał Turkiewicz. – Sukces ten odnieśliśmy dzięki stworzeniu warunków i wsparciu w zakresie inwestowania i pozyskiwania środków dofinansowania. Dlatego też Kapituła Konkursów postanowiła złożyć podziękowania i przyznać dyplomy dla Burmistrza Miasta Lubania jako przewodniczącego zgromadzenia wspólników za tak ogromne wsparcie i umożliwienie dynamicznego rozwoju lubańskiej Spółce – dodał.

Przypomnijmy, że priorytetowym celem Spółki jest prawidłowa gospodarka odpadami oraz minimalizowanie wpływu działań na środowisko naturalne oraz zmniejszanie ilości odpadów przekazywanych do składowania. Dzięki zdobytej wiedzy i posiadanemu doświadczeniu, przedsiębiorstwo to gospodaruje odbieranymi odpadami zgodnie z przepisami prawa krajowego i unijnego. Wszystkie te działania pozwalają na świadczenie przez Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu usług na jeszcze wyższym poziomie, w sposób kompleksowo dostosowany do potrzeb mieszkańców.

ŁCR

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...