24-10-2013

15.10.2013 w Sali Konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju w lubańskim ratuszu odbył się konkurs wiedzy o bioregionie pod hasłem "W Krainie Łużyckich Osobliwości". Nasza gimnazjalna reprezentacja w składzie: Kamil Zygarowicz – III a, Bartosz Gola – II b oraz Jakub Kowalów – II b musiała zmierzyć się z testem konkursowym złożonym z 35 zadań.

Uczniowie zmagali się z tematami dotyczącymi unikatowej fauny, flory i przyrody nieożywionej w naszym powiecie.  Zadania konkursowe nie należały do najłatwiejszych i niektóre zmusiły naszą gimnazjalną reprezentację do poważnych dyskusji i zaciętych dociekań. Efektem ich wspaniałej współpracy jest  I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, a dodać trzeba, że pokonali pięć innych wspaniałych drużyn z naszego powiatu. Kamil, Kuba i Bartek I miejscem w etapie powiatowym zagwarantowali sobie miejsce w etapie regionalnym, który odbędzie się 7 listopada 2013r. w Bolesławcu. Gratulujemy sukcesu i mocno trzymamy kciuki.

Gim1

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony:  http://www.g1luban.win.pl/