Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-10-2013

Jak co roku, we wrześniu, w naszym przedszkolu realizowany był temat kompleksowy pt. „ Bezpieczna droga do przedszkola”.

Podczas organizowanych zajęć i zabaw dzieci poznawały podstawowe przepisy ruchu drogowego, szczególnie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poznawały podstawowe znaki drogowe, obserwowały ruch uliczny podczas wycieczki na skrzyżowanie oraz zapoznały się z pojazdami uprzywilejowanymi i telefonami alarmowymi. Prowadziły także scenki dramowe jak wezwać pomoc. W piątek ( 27.09) gościliśmy policjantkę z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, panią nadkom. Dagmarę Hołod, która chętnie odpowiadała na szereg pytań dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas swojej drogi do przedszkola.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              K.G.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...