07-10-2013

Burmistrz Miasta Lubań organizuje plebiscyt na Sportowca Roku Miasta Lubań. Kluby sportowe działające na rzecz mieszkańców Lubania, wytypują zawodników, którzy reprezentowali klubowe barwy i w sezonie sportowym 2012/2013 wyróżnili się swymi dokonaniami sportowymi na rzecz promocji miasta Lubań. Sylwetki i zdjęcia kandydatów będą publikowane w „Ziemi Lubańskiej”.

Klub sportowy zgłasza jednego zawodnika, reprezentującego jego barwy, który w sezonie sportowym 2012/2013 wyróżnił się swymi dokonaniami sportowymi. Zgłoszenia należy dokonać na formularzu dostępnym na www.luban.pl, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lubaniu ul. Różana 2, w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Lubań ul. 7 Dywizji 14, bądź w Informacji Turystycznej, ul. Bracka 12. W formularzu wymagany jest opis kandydata i jego osiągnięć.

Termin składania zgłoszeń upływa 16 października 2013 r.

Miejsce składania zgłoszeń:
a) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Różana 2,
b) Biuro Obsługi Interesanta, ul. 7 Dywizji 14,
c) Informacja Turystyczna, ul. Bracka 12.
Ponadto formularze i zdjęcia kandydatów w wersji elektronicznej – rozdz. 300 dpi należy przesłać pocztą elektroniczną na adres promocja@luban.pl

O ważności zgłoszenia decyduje data wpływu wydrukowanego formularza.

O wygranej zdecydują czytelnicy, od końca października do grudnia, w każdym wydaniu dwutygodnika „Ziemia Lubańska” drukowane będą specjalne kupony, na których czytelnicy będą mogli oddawać swoje głosy. Wygrywa ten sportowiec, który uzyska największą ilość głosów. W przypadku równej liczby głosów tytuł zwycięzcy zostanie przyznany ex aequo.

Nasi sportowcy, nie szczędząc swoich sił i nakładów, są obecni na imprezach sportowych na szczeblu regionalnym, krajowym czy nawet międzynarodowym, rozsławiając miasto, z którego pochodzą - mówi burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński. Dzięki swoim sukcesom i osiągnięciom, pełnią nieocenioną rolę w promocji Lubania. Rozgrywki organizowane na miejscu są z kolei magnesem dla ludzi zainteresowanych sportem, w tym przyjezdnych. Podróżując po kraju i regionie często spotykałem się z ludźmi, którzy nasze miasto kojarzyli właśnie ten sposób, punktem odniesienia dla nich był konkretny klub, konkretni ludzie, których spotkali, którzy im zaimponowali. Plebiscyt jest szansą na to, byśmy dokładniej poznali sportowców i mogli ich docenić swoimi głosami. Przewidzieliśmy nagrodę dla najpopularniejszego sportowca, ale myślę, że w konkursie wygra całe środowisko. Chcielibyśmy, by każdy kandydat stał się „ambasadorem” swojej dyscypliny i swojego klubu.

Kupony będzie można składać od 23 października do 15 stycznia 2014 r. w Informacji Turystycznej Miasta Lubań, w redakcji „Ziemi Lubańskiej” oraz w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Końcowe wyniki plebiscytu prezentowane będą podczas uroczystej gali laureatów, która odbędzie się 31 stycznia 2014 roku. Kandydatowi z największą liczbą głosów zostanie przyznany tytuł Sportowca Roku Miasta Lubań.

Red.

Załączniki