11-09-2013

Na XV Jubileuszowy Rajd Górski Euroregionu NYSA KARKONOSZE 2013 zaprasza Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu.  Rajd odbędzie się w dniach od 1 do 6 października br. i jest przeznaczony dla miłośników górskich w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jest imprezą rekreacyjną z elementami krajoznawstwa i turystyki kwalifikowanej. Szczególnie mile widziane będą zorganizowane grupy szkolne wszystkich szczebli z Lubania i Powiatu Lubańskiego.

Dla uczestników przygotowano trasy o różnym stopniu trudności od tras jednodniowych do tras pięciodniowych. Finałowe zakończenie odbędzie się w Domu Wczasowym "Rzemieślnik" w  Szklarskiej Porębie w sobotę 5 października br. Na mecie wszyscy otrzymają ciepły posiłek. Podczas wspólnego spotkania uczestników z wszystkich tras rajdowych przeprowadzone zostaną konkursy finałowe, dokonane zostanie podsumowanie współzawodnictwa indywidualnego i drużynowego, zwycięzcom zostaną wręczone dyplomy, puchary i nagrody. Impreza jest dofinansowana ze środków budżetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Lubań. Zapisy będą trwać do 25 października a ilość miejsc jest ograniczona.

Szczegóły pod linkiem: