27-08-2013

Uprzejmie informujemy, że Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Chrześcijańsko-Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjne Saksonii) w Miltitz (Niemcy), wraz ze Stowarzyszeniem Południowo-Zachodnie Forum Samorządu terytorialnego "Pogranicze" w Lubaniu, organizują w poniedziałek 9 września 013 r. w godzinach 9.00 do 16.30 w Bischof-Benno Haus w Schmochtitz koło Bautzen (Niemcy) polsko-niemiecki warsztat pt. "Być chrześcijaninem na obszarach wiejskich - odpowiedzialność, zadanie, szanse i wyzwanie".

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu pt. "Stowarzyszenia i organizacje chrześcijańskie - obecnie i w przyszłości". Do udziału w warsztacie zapraszamy przedstawicieli organizacji i inicjatyw chrześcijańskich z przygranicznych powiatów. Celem projektu jest nawiązanie dialogu oraz podjęcie pierwszych kroków zmierzających do utworzenia saksońsko-dolnośląskiej sieci chrześcijańskich stowarzyszeń, związków i inicjatyw, które angażują się na rzecz rozwoju obszarów wiejskich w regionie przygranicznym Spotkanie stanowi także okazję do wymiany doświadczeń, dyskusji oraz poznania różnych punktów widzenia. Udział w warsztacie jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie na j. polski.

Dalszych informacji, w imieniu Stowarzyszenia P-ZFST "Pogranicze", udziela:
p. Małgorzata Djabri (email: <inkubatorngo.luban@gmail.com>

inkubatorngo.luban@gmail.com / tel. 696 256 420).