Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-07-2013

W ramach projektu “Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości”, Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen, zapraszają do udziału w sobotę 6 lipca w kolejnej wędrówce szlakiem VIA REGIA. Jej trasa prowadzić będzie z LUBANIA do ZGORZELCA.

 

6 lipca 2013 r. początek wędrówki o godz. 9:00 przy Wieży Brackiej w Lubaniu.

 

Na 28-kilometrowej trasie przez Pisarzowice, Henryków i Gronów korzystamy z trasy Drogi św. Jakuba. Na trasie tej przeważa nawierzchnia asfaltowa, co należy wziąć pod uwagę przy doborze obuwia. Dojście do Zgorzelca ok. godz. 18:00

Przejście z Lubania do Zgorzelca wpisuje się kalendarz jubileuszu 10-lecia Ekumenicznego Szlaku Pątniczego (Ökumenischer Pilgerweg) z Görlitz do Vacha, który przyczynił się do rozwoju badań dawnej Drogi Królewskiej i przyczynił się do odrodzenia tradycji indywidualnego pielgrzymowania we wschodnich Niemczech i w Polsce. Tego dnia na trasę pieszej Via Regia wyruszają wędrowcy w kilkunastu punktach Szlaku. Nie zabraknie więc także odcinka Wysokiej Drogi w polskiej części Górnych Łużyc.

 

Udział w wędrówce jest bezpłatny. Uczestnicy we własnym zakresie zabezpieczają prowiant i ubezpieczenie. Organizatorzy zapewniają dojazd: ze Zgorzelca autobusem PKS o godz. 8:05 (planowy przyjazd do Lubania 8:42), zaś z Jeleniej Góry – 7:50 (planowy przyjazd do Lubania – 8:50). Korzystamy przy tym z transportu kolejowego z wykorzystaniem biletów grupowych. Dlatego konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie, najpóźniej do godziny 12:00 dnia poprzedzającego wędrówkę. W przypadku zaniechania uczestnictwa bez odwołania wcześniejszego zgłoszenia, organizator zastrzega sobie prawo do domagania się zwrotu poniesionych kosztów. Nie jest przewidziany transport bagaży. Wędrówki prowadzi licencjonowany przewodnik sudecki i saksoński oraz tłumacz polsko-niemiecki.

 

Projekt pt. „Via Regia: poznać Europę - od historii do przyszłości” realizowany jest przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej EWT Polska - Saksonia 2007 – 2013.

 

Partnerami projektu są:

  • CSB - Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen
  • Powiat Lubański
  • Powiat Złotoryjski
  • Gmina Miejska Bolesławiec
  • Gmina Miejska Lubań
  • Gmina Miejska Złotoryja
  • Gmina Lwówek Śl.
  • Gmina Nowogrodziec.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalsze informacje i zgłoszenia:

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań

Osoba do kontaktów: Daniel Zawada

e-mail: zawada@pogranicze-csb.home.pl

www.pogranicze-csb.home.pl / www.viaregia.info

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...