Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-07-2013

Mimo finansowych problemów z jakimi boryka się aktualnie Nasze Zoo, spowodowanych między innymi niekorzystną pogodą, która sprawia, iż nasi goście odwiedzają nas rzadziej, dla 7 tygodniowego pisklęcia sępa płowego jego świat jest w porządku, dopóki rodzice się nim opiekują i regularnie dostarczają pokarm. Na początku maja , po 55 dniach wysiadywania jaj, pojawiło się wyczekiwane od 14 lat, rzadkie potomstwo sępów płowych.

Sępy składają jedno jajo raz w roku, co sprawia, że są one bardzo cenne. Aby nie zakłócać spokoju rodzicom wychowującym swoje potomstwo, tymczasowy współlokator sępów, ulubieniec publiczności – kruk „Rumpel“, musiał się wyprowadzić. Aktualnie zamieszkuje stację ornitologiczną w Turyngii.

Przy odrobinie szczęścia, goście Naszego Zoo mogą już wypatrzyć młodego sępa, który wciąż jeszcze ukrywa się w gnieździe położonym w najwyższym punkcie woliery.


4 tygodniowe pisklę sępa płowego

Zdjęcie: Nasze Zoo Goerlitz |Zgorzelec, C. Hammer

IW

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...