25-06-2013

Na „Dużym Stawie” akwenie należącym do Zakładu Karnego w Zarebie 14 czerwca 2013 roku zorganizowano III Wędkarskie Mistrzostwa Służb Mundurowych o puchar Burmistrza Miasta Lubań.

Zawody swoim patronatem objęli Dyrektor Zakładu Karnego w Zarębie i Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Wędkarskiego w Jeleniej Górze. Lubańskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „WIARUS” oraz Koło Wędkarskie Zakładu Karnego w Zarębie to główni organizatorzy zawodów.

Do udziału w zawodach zaproszono drużyny z powiatów lubańskiego i zgorzeleckiego. Ostatecznie do zawodów przystąpiło 11 drużyn reprezentujących jednostki służb mundurowych: Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz miejscowe Koła Wędkarskie. Rywalizowano w kategorii drużynowej składajacej się z dwóch zawodników i indywidualnej. Obowiązywała standardowa punktacja dla tego typu zawodów. Trzy godziny wędkowania wyłoniły zwycięzców w kategorii indywidualnej, którymi zostali:

• I miejsce - Marcin Nowak z Zakładu Karnego w Zarębie;
  • II miejsce - Jarosław Sass z Aresztu Śledczego w Lubaniu;
  • III miejsce - Krzysztof Piotrowicz emerytowany funkcjonariusz ;
  • IV miejsce - Norbert Sulikowski z Zakładu Karnego w Zarębie nr II;
  • V miejsce - Damian Pyszka z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu;
  • VI miejsce - Jerzy Bzowski reprezentujacy Straż Miejska w Lubaniu.

Pierwszych trzech zawodników otrzymało puchary i dyplomy, a cała szóstka nagrody rzeczowe i upominki.
Natomiast w klasyfikacji drużynowej kolejność przedstawia się następująco:

• I miejsce - Areszt Śledczy Lubań;
  • II miejsce - Zakład Karny Zaręba;
  • III miejsce - Straż Miejska Lubań;
  • IV miejsce - Straż Graniczna Lubań - drużyna emerytów;
  • V miejsce - Zakład Karny Zaręba II;
  • VI miejsce - Placówki Straży Granicznej Zgorzelec;
  • VII miejsce - Policja Zgorzelec;
  • VIII miejsce - Zakład Karny Zaręba - drużyna emerytów;
  • IX miejsce - Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „WIARUS” Lubań;
  • X - XI miejsce ex aequo: Państwowa Straż Pożarna Zgorzelec i Policja Lubań.

Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary i upominki. Dla wszystkich drużyn przygotowano okolicznościowe dyplomy.
Gościem specjalnym zawodów był Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński.

W zawodach uczestniczyli kierownicy jednostek biorących udział w zawodach: st. bryg. Roman Mroczkowski - Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu; st. kpt. Wojciech Wypych - Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu; ppłk SG Jerzy Ołpiński – w zastępstwie Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu; ppłk SG Andrzej Torbicz - Komendant Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu; mjr Krzysztof Stodolnik - dyrektor Aresztu Śledczego w Lubania; podinsp. Norbert Kurenda z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu i podinsp. Marek Ziębal - Komendant Komisariatu Policji w Leśnej; Jan Baniak – Komendant Straży Miejskiej w Lubaniu; Antoni Lewkowicz - Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Wędkarskiego w Jeleniej Górze; Józef Goszczycki - Dyrektor Biura Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Jelenia Góra; Janusz Pernej - Prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Lubaniu Miasto i jego z-ca Cezary Rosikon. Gospodarzem zawodów był dyrektor Zakładu Karnego w Zarębie kpt mgr Andrzej Koszela.

W organizację zawodów zaangażowanych było wielu nie wymienionych tu wędkarzy i sympatyków wędkarstwa, którym teraz dziękuję za ich poświęcenie, za ich zaangażowanie oraz osobistą pomoc przy przeprowadzaniu opisanego przedsięwzięcia.
Zawody prowadzili, jednocześnie pełnili obowiazki sędziów: Tomasz Skoneczny, Marek Olszewski i Kazimierz Duszczyński.

Nagrody, upominki i okolicznościowe puchary i dyplomy tylko uświetniły zawody, stąd słowa podziękowania dla ich fundatorów, którymi byli:
-Burmistrz Miasta Lubań pan Arkadiusz Słowiński;
-Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Wędkarskiego w Jeleniej Górze pan -Antoni Lewkowicz;
-Dyrektor Biura Zarządu Okręgu PZW Jelenia Góra pana Józefa Goszczyckiego;
-Prezes Koło PZW Lubań Miasto pan Janusz Pernej;
-Firma Usług Ogólnobudowlanych Wiesław Czajkowski;
-Hurtownia Warzyw i Owoców Ryszard Nieckarz;
-Sklep Wędkarski Krzysztof Piotrowicz;
-Doradztwo finansowe i ubezpieczenia Andrzeja Adamczuk;
-SKOK Wspołnota w osobach Dyrektor Regionalny Marcin Marut, Kierownik Odziału Bożena Baranowska i specjalista Jarosław Bernacki.

Bez nagród trudno wyobrazić sobie zawody sportowe, stąd szczególne słowa podziękowania dla wymienionych.

RL