28-05-2013

Tegoroczne Samorządowe Igrzyska Sportowe Związku Gmin „Kwisa” odbyły się w Henrykowie Lubańskim. Przedsięwzięcie miało charakterystyczny styl i klimat – klimat Dzikiego Zachodu. 25 maja br. drużyny samorządowców zmierzyły się po raz XXI.

Na ubiegłorocznych igrzyskach Miasto Lubań zajęło II miejsce. W tym roku reprezentacja miasta dała z siebie wszystko, co przyczyniło się do osiągnięcia sukcesu. Z radością informujemy, że Gmina Miejska Lubań zajęła I miejsce, zdobywając tym nagrodę główną – złoty puchar oraz czek o wartości 2000 złotych, który wykorzystać można na kampanie reklamową miejscowości w Muzycznym Radiu.

Impreza miała charakter otwarty co sprawiło, że nie zabrakło tłumu kibicujących mieszkańców z regionu, a przede wszystkim osób zamieszkałych w gminach przynależących do Związku Gmin „Kwisa”. Kibice igrzysk mieli okazję spróbować swoich sił rozmaitych grach i zabawach. Program przedsięwzięcia obejmował również pokazy tańca i koncert zespołu Imayra. Organizatorem tegorocznych igrzysk był Związek Gmin „Kwisa”, Gmina Lubań i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Do zobaczenia za rok!

Red.