13-05-2013

Już 8 czerwca 2013r. na terenie Lubania przeprowadzone będą X Jubileuszowe Marsze na Orientację pod nazwą „Bukowa Góra 2013”. Impreza odbywać się będzie w ramach VI Rundy Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientacje.

Po raz kolejny Lubań będzie gościł uczestników zawodów sportowo – rekreacyjnych przeznaczone szczególnie dla dzieci i młodzieży powiatu lubańskiego. Zawody dla dzieci i młodzieży młodszej odbywać się będą w okolicy poligonów za Osiedlem Piastów, natomiast młodzież starsza na terenach leśnych między Pisarzowicami i Radogoszczą . Bazą imprezy będzie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza na ul. Władysława Łokietka w Lubaniu.
Wszystkich chętnych, a szczególnie młodzież szkolną, oczywiście pod opieką nauczycieli zapraszamy do udziału w tej ciekawej imprezie turystyczno – rekreacyjnej gdzie głównym organizatorem zawodów jest Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu. Wymagany jest jedynie sportowo - turystyczny ubiór odpowiedni do pogody oraz posiadanie kompasu i przyborów do pisania. Uczestnicy otrzymają poczęstunek na między etapie oraz ciepły posiłek na mecie. Zwycięscy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, oraz dyplomy i medale.

Serdecznie zapraszamy drużyny szkolne na tą ciekawą zabawę terenową tym bardziej, że zawody nie wymagają wyjazdu poza miasto Lubań a wpisowe za udział w imprezie jest umiarkowane.
Szczególnie serdecznie zapraszamy tych którzy jeszcze nie startowali w takiej imprezie a dla których przygotowano trasę specjalna dla początkujących.

Zgłoszenia przyjmuje Oddział Łużycki PTSM Lubań ul. Łużycka 1, 59-800 Lubań.
Informacje telefoniczne pod numerem tel. kom. 607811838 lub 604927247.
Regulamin imprezy dostępny również na stronie internetowej: http://www.ptsmluban.vipserv.org/menubukowa.htm

IW