26-04-2013

Ten rok szkolny był szczególnie bogaty w owoce naszej pracy dydaktycznej, którymi były pierwsze i drugie miejsca w powiatowych konkursach przedmiotowych.

Na początek troje naszych uczniów Paulina Andrzejewska, Dawid Pasternak i Paweł Pasternak reprezentowało księgińskie gimnazjum w Powiatowym Konkursie Biologicznym, który odbył się 06 marca 2013r. Rywalizacja zakończyła się sukcesem – Paweł Pasternak wywalczył sobie I miejsce.

Następnie 20 marca odbył się Powiatowy Konkurs Geograficzny, w którym uczestniczyli jako jedna drużyna: Dawid Pasternak, Jakub Szewc i Kamil Zygarowicz. Chłopcy tak rewelacyjnie poradzili sobie z zadaniami, że wywalczyli I miejsce wśród wszystkich gimnazjów z powiatu lubańskiego.

17 kwietnia  Jakub Szewc, Paweł Pasternak i Kamil Karp rywalizowali z innymi gimnazjalistami w Powiatowym Konkursie Chemicznym „Mistrz Stechiometrii”. Wszyscy uczniowie spisali się kapitalnie: Jakub Szewc zajął I miejsce, natomiast Kamil Karp i Paweł Pasternak ex aequo miejsce II.

Dodatkowo nasi uczniowie: Jakub Szewc i Kamil Zygarowicz w październiku 2012r. wywalczyli III miejsce w powiatowym konkursie wiedzy o bioregionie "Doliną rzeki Kwisy - przyroda, dziwne opowieści i legendy" organizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej.

Gratulujemy naszym rewelacyjnym przyrodnikom tak wszechstronnej wiedzy! Mamy nadzieje, że tegoroczne sukcesy i ciężka praca zaowocują wysokim wynikiem na egzaminie gimnazjalnym. Życzymy jednocześnie dalszych sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony: http://www.g1luban.win.pl/