16-04-2013

W ramach Lubańskiej Wiosny Ekologicznej 20 marca 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy o ochronie środowiska „Czy znasz dobre rady na odpady?”. Konkurs zorganizowany został przez Rejonowe Centrum Edukacji Ekologicznej i Centrum Utylizacji Odpadów Gmin Łużyckich. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu lubańskiego.

W związku z nowymi zasadami gospodarki odpadami w gminie była to jedna z form kampanii informacyjno- edukacyjnej. Poruszono jeden z ważniejszych aspektów dotyczących programu edukacji ekologicznej i edukacji dla zrównoważonego rozwoju Gminy Miejskiej Lubań i Powiatu Lubańskiego- segregacji odpadów. Konkurs został zorganizowany w Sali Rajców Ratusza Miejskiego w Lubaniu. Uczniowie rozwiązywali zadania wyznaczonych grupach wiekowych. Na początku zmagali się z testem wiadomości, następnie wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie segregowali śmieci pod bacznym okiem ekspertów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I-III: Piotr Dziechciarz, Patrycja Kamuda, Mateusz Jarosz pod opieką pani Wioletty Bućko i uczniowie z klas IV-VI: Kornelia Minkiewicz, Agata Suwalska, Maja Piotrowicz pod opieką pani Joanny Bernackiej.

Uczniowie z klas I-III zajęli I miejsce.
Natomiast grupa starsza z klas IV-VI zajęli II miejsce. Gratulujemy zwycięzcom.