Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-02-2013

Dobiegł końca kolejny miesiąc działalności Lokalnego Inkubatora Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu.

Mimo niesprzyjającej aury, w styczniu przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatu lubańskiego (w tym miasta Lubań) i lwóweckiego skorzystali ze wsparcia infrastrukturalnego i doradczego, oferowanego przez Inkubator, ponad 140 razy. Największym zainteresowaniem wciąż cieszy się korzystanie z internetu, komputerów, a także drukowanie i kserowanie.

W minionym miesiącu na terenie Inkubatora miały również miejsce następujące wydarzenia:

W środę 2 stycznia 2013 odbyło się spotkanie animacyjno-doradcze „Zasady przyznawania dotacji w ramach konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) 2013”. Było ono skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych i liderów z powiatu lubańskiego i lwóweckiego. Temat i czas tego spotkania nie był przypadkowy. 14 stycznia mijał termin składania wniosków do programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2013. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim bowiem aż 17 osób z lokalnych organizacji pozarządowych. Zaowocowało to złożeniem wniosków projektowych do programu FIO przez 3 organizacje. Teraz pozostało tylko czekać na wyniki i mocno trzymać kciuki.

W styczniu przedstawiciele organizacji pozarządowych, zainteresowani pogłębianiem umiejętności obsługi komputerów, uczestniczyli w Inkubatorze w 8 szkoleniach komputerowych.

28 stycznia 2013, w ramach akcji „Ferie z Lokalnym Inkubatorem Organizacji Pozarządowych w Lubaniu”, odbyło się wspólne malowanie bawełnianych toreb z seniorami, dziećmi i młodzieżą w Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu.

Obecnie z bezpłatnego wsparcia Inkubatora korzystają 33 organizacje z regionu, w tym stowarzyszenia, fundacje i kluby sportowe.

Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych w Lubaniu serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych) i grup nieformalnych z powiatu lubańskiego i lwóweckiego do współpracy!


KONTAKT:

Małgorzata Djabri – animator

LOKALNY INKUBATOR ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH W LUBANIU
przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
(parter, wejście od podwórza)
Tel. 696 256 420
e-mail: inkubatorngo.luban@gmail.com

GODZINY PRACY:
Poniedziałek 10:00 - 16:00
Wtorek 10:00 - 16:00
Środa 13:00 - 19:00
Czwartek 12:00 - 18:00
Piątek 10:00 - 16:00

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONACH:
www.inkubatorngo.info / www.pogranicze-csb.home.pl


Projekt „Tworzenie Lokalnych Inkubatorów NGO w ramach Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 

(IW)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...