26-11-2012

24.11.2012 r. reprezentacja UKS Samuraj Lubań gościła w malowniczej miejscowości Ceska Lipa w Czechach, gdzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Czech w Karate Shotokan.

W zawodach tych uczestniczyło 274 zawodników z 20 klubów. Ze względu na otwarty charakter turnieju, a także indywidualne zaproszenie od trenera kadry Czech Pawła Znamenacka, w zawodach tych uczestniczyło także 12 zawodników z UKS Samuraj Lubań, pod kierownictwem swoich selekcjonerów - Jacka Jaworskiego i Roberta Banach, reprezentując tym samym barwy Polski i Dolnego Śląska.

Były to zawody jednodniowe, według przepisów FSKA, składające się z czterech konkurencji:

• kata indywidualnego;
  • kata drużynowego ( trzech zawodników);
  • kata duo ( dwóch zawodników);
  • modelowe sytuacje - realna walka przed atakiem napastnika.

W zawodach tych uczestniczyli także zawodnicy ze znanych klubów czeskich jak :

Sport Relax, Auto Škoda Ml.Boleslav, SK Kesl Ryu Praha, SK Trial Shotokan Praha,
Karate Klub Frydland, Makato KK Praha, Karate Klub Klatovy, KK Gojukan Praha i innych,
a także z innego stylu Karate Goju - Ryu.

Zawodnicy z UKS Samuraj Lubań wywalczyli aż 9 medali, tym samym zdobywając międzynarodowe w-ce mistrzostwo Czech !
Wyniki zawodników z UKS Samuraj Lubań :
1. Hanna Medyńska - 2 m w Kata indywidualnym;
2. Arkadiusz Waryga - 3 m w Kata indywidualnym;
3. Arkadiusz Waryga i Patryk Jarosz - 3 m w Kata duo;
4. Patryk Jarosz - 3 m w Kata indywidualnym;
5. Katarzyna Ziółkowska, Amanda Lencewicz, Sylwia Smajda
- 3 m w Kata drużynowym;
6. Sylwia Smajda - 3 m w Kata indywidualnym.

Zarząd UKS Samuraj Lubań bardzo dziękuję pozostałym reprezentantom klubu- Jakubowi Wiśniewskiemu, Jakubowi Jaworskiemu, Dawidowi Zatoka, Michałowi Zatoka i Mateuszowi Żbikowskiemu za godne reprezentowanie kraju i dobrego ducha walki.

Serdecznie także dziękuje rodzicom za pomoc w samym wyjeździe i sprawowanie opieki nad dziećmi oraz wszystkim sponsorom, dzięki którym jest prowadzona codzienna działalność szkoleniowa, a m.in. Gminie miejskiej Lubań, Gminie Lubań, Starostwu Powiatowemu w Lubaniu, Firmie Z.H.U.P Zodiak Lubań oraz Stacji Kontroli Pojazdów Lubań ul. Zgorzelecka 18, Firmie Wydobywania i Uszlachetniania Żwiru i Piasku - Radostów Średni, Firmie Uniwersal PPHU SC z siedzibą w Lubaniu na ul. Zgorzeleckiej 51 i innym.

UKS Samuraj Lubań
Jacek Jaworski