Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-11-2012

Uczniowie naszego gimnazjum    bardzo aktywnie zaangażowali się w obchody 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dnia 6 listopada odbył się Szkolny Konkurs Historyczny na Najlepszego Historyka, w którym wszyscy gimnazjaliści wykazać musieli się wszechstronną wiedzą historyczną. W kategorii klas I zwyciężył Marcin  Boroński, w kategorii klas II i III najlepszymi okazali się: Kamil Zygarowicz i Paulina Andrzejewska. Uczniowie otrzymali symbole zwycięstwa -  wieńce laurowe i upominki.

Dnia 7 listopada 26 osobowa grupa naszych uczniów wzięła udział w Miejskim Konkursie  Historycznym pt. „Drogi Polski do niepodległości” organizowanym przez nauczycieli Gimnazjum nr 2 pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań, w którym gimnazjaliści każdego roku sprawdzają swoją wiedzę dotyczącą dziejów naszej ojczyzny. 12 uczniów z naszej szkoły zajęło czołowe miejsca i otrzymało piękne nagrody, które wręczył Burmistrz Miasta – Pan A. Słowiński. Gratulacje!!!!!

8 listopada odbyła się uroczysta akademia przygotowana pod kierunkiem pani Moniki Leszczyńskiej i Samorządu Uczniowskiego.  Była to przepiękna lekcja patriotyzmu, którego uczymy w  szkole, jak każdego innego przedmiotu, gdyż stanowi on fundament naszego programu wychowawczego. Uczniowie odśpiewali hymn państwowy, rotę i wiele pieśni niepodległościowych, których można posłuchać w Videogalerii na szkolnej stronie internetowej www.g1luban.win.pl  lub bezpośrednio http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=G8O4s2ci4o0 , http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pCfMVWMA2X4 , http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7gupysQFTVE

Dnia 11 listopada  tradycyjnie poczet sztandarowy uczestniczył w Miejskich Obchodach i Uroczystej Mszy  w intencji  Ojczyzny, na której nie zabrakło nawiązania do „Wesela” - dramatu narodowego Stanisława Wyspiańskiego,  patrona naszej szkoły.  W tym dniu odbył się też wyjazd uczniów i rodziców na mecz piłki koszykowej do Zgorzelca, by wspólnie świętować kibicując lokalnej drużynie Turów – Zgorzelec.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...