Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-11-2012

Przez ostatnie dwa dni października pięciolatki z grupy IV, V i VI eksperymentowały z surowcami wtórnymi. W ramach realizacji programu ,,Przedszkolak małym ekologiem” rozmawialiśmy na temat problemu rosnącej ilości odpadów, zaśmiecania środowiska oraz konieczności recyklingu. Utrwaliliśmy zasady segregowania śmieci.

 

Przedszkolaki wysypując na środek dywanu swoje ,,czyste śmieci” miały okazję przekonać się, jak szybko można zaśmiecić powierzchnię sali i ziemi. Ze zgromadzonych odpadów dzieci miały za zadanie wykonać różnego rodzaju "śmieciowe stwory". Temat wywołał wiele emocji, a pomysłów nie brakowało. W związku ze zbliżającym się świętem Halloween oraz dużą ilością zgromadzonych surowców wtórnych, wspólnie wykonaliśmy także postać Baby – Jagi, która w asyście ,, Śmieciowych Potworów” i dyń stała się fantastyczną dekoracją naszej szatni.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...