Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
wtorek, 19 listopada 2019, 17:00-18:00

Kolejny rarytasek dla fanów dwudziestolecia międzywojennego!
We wtorek, 19 listopada o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszką Jeż-Kaflik, podczas którego poznamy smaki kuchni Dwudziestolecia międzywojennego.
Miejsce spotkania: Galeria nad Schodami, Biblioteka w Ratuszu – Lubań
Serdecznie zapraszamy! Spotkanie połączone z degustacją!

Kuchnia dwudziestolecia międzywojennego – spotkanie autorskie z Agnieszką Jeż-Kaflik – autorką książki „Książka dwudziestolecia. Co i jak jadano?”
Spotkanie służyć będzie poznaniu kuchni polskiej dwudziestolecia międzywojennego, która była wielosmakowa i różnobarwna, jak pejzaż społeczny niejednorodnej etnicznie Drugiej Rzeczypospolitej. Ówczesna kuchnia wyrosła z tradycji szlacheckiej, przechodziła gwałtowne przeobrażenia wymuszone nowymi warunkami ekonomicznymi, w tym pracą zarobkową kobiet oraz rozwojem cywilizacyjnym. W miastach polubiono nowoczesne, proste i szybkie potrawy. Natomiast kuchnia ziemiańska zmieniała się wolniej. Tu nadal gotowano tłusto, ciężko i pracochłonnie – choć zapewne bardzo smacznie. Podczas spotkania autorka zaprosi czytelników w podróż po bogactwie smaków i zwyczajów kulinarnych dwudziestolecia, opowie, co, jak i gdzie jadano w czasach Drugiej Rzeczypospolitej. Oprócz interesującej części historycznej w książce umieszczono 100 przepisów na najróżniejsze potrawy – proste i bardziej wyrafinowane, dobre na co dzień i od święta. By te wszystkie receptury opracowane i „dopowiedziane” przez Autorkę, nie były tylko teoretyczną opowieścią o jedzeniu przygotowana zostanie prezentacja dań zrobionych wg zamieszczonych przepisów.
Zadanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Koalicje dla Niepodległej”. Zadanie “Lubań dla Niepodległej”.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...