sobota, 7 kwietnia 2018, 15:00-18:00

Miasto Lubań zaprasza na prezentację płyty "Jubilate Deo Omnis Terra. Oratorium o Św. Marii Magdalenie".

25 września 2017 roku w Lubaniu podczas obchodów ustanowienia patronatu św. Marii Magdaleny nad Lubaniem miało miejsce wykonanie specjalnie stworzonego na tę okazję oratorium. Było to wydarzenie muzyczne o niespotykanej dotąd w mieście skali i artystycznej randze.

Co bardzo ważne, oratorium wykonywali mieszkańcy miasta i regionu, którzy wraz z gośćmi z całej Polski i Kamenz, przygotowywali się do występu na wspólnych warsztatach pod okiem kompozytora dzieła i dyrygenta Huberta Kowalskiego.

PREZENTOWANA PŁYTA jest opracowanym artystycznie zapisem audio tego wydarzenia.

Podczas spotkania odbędzie się także PREMIERA FILMU dokumentującego wykonanie oratorium. Film został zrealizowany z kilku kamer profesjonalnie zmontowany i udźwiękowiony. Będzie wyświetlany na profesjonalnym sprzęcie kinowym.

SPOTKANIE OTWARTE - WSTĘP WOLNY!

Prezentacja odbędzie się w Miejskim Domu Kultury, ul. Kościuszki 4 w Lubaniu.

Prezentację poprzedza sympozjum pt. "Z cnotą nadziei umacniamy wierność ubóstwu", które odbędzie się również 7 kwietnia 2018r. od godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu.