Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkole nr 3

Aktualności:

01-10-2013

Podziękowanie dla Sponsorów

Dyrektor, Pracownicy, Rodzice i Wychowankowie Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Lubaniu składają serdeczne podziękowania przedsiębiorstwom, firmom a także osobom prywatnym za wsparcie finansowe udzielone na zakup mebli i sprzętu do naszej placówki.

29-09-2013

Poznajemy zasady ruchu drogowego

W ramach realizacji tematu o ruchu drogowym dzieci z grupy IV poznały i utrwaliły wiadomości dotyczące ważnych instytucji oraz przepisów ruchu drogowego.

27-09-2013

W naszym przedszkolu zamieszkały patyczaki.

Przedszkolaki z grupy V założyły w kąciku przyrody hodowlę patyczaków, co wywołało wśród dzieci wiele radości, ciekawości i jak zawsze lawinę pytań. Dzięki temu, że w naszej sali znajduje się tablica interaktywna i mamy dostęp do internetu poszukaliśmy wielu przydatnych informacji na temat życia i hodowli tych interesujących owadów.

23-09-2013

Multimedialne przedszkol


Nasze przedszkole od początku września bierze udział w Projekcie "Multimedialne przedszkole – program edukacji przedszkolnej" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanym przez Powiat Lubański – Powiatowe Centrum Edukacyjne w Lubaniu.

15-09-2013

SPACERKIEM PO LUBANIU

Edukacja regionalna ma bardzo ogromne znaczenie, dlatego ważne jest by ją kształtować już od najmłodszych lat.
W ramach realizacji tematu kompleksowego „ Moja miejscowość” 5-6-latki z naszego przedszkola podczas wrześniowych spacerów po mieście poznawały najciekawsze miejsca i zabytki Lubania.

09-07-2013

Pożegnania nadszedł czas

Dnia 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przedszkolaków z grupy V i VI.

09-07-2013

Dom pachnący chlebem

Jak robi się chleb?
Dzieża, mąka, woda, zakwas. Może coś jeszcze? Wymieszać od prawa do lewa, z dołu do góry. Żeby ciasto nie uciekło musimy pocmokać albo przykryć męskim nakryciem głowy. Jak chleb jest już w piecu trzeba podrzucić łopatę…

01-07-2013

Sukcesem zakończyła się wielka akcja zbiórki płyt CD / DVD !

Każda bezużyteczna płyta to problem dla środowiska, gdyż rozkłada się około1000 lat. Dzięki zaangażowaniu w akcję rodziców naszych przedszkolaków zebraliśmy około 4 tyś. sztuk - aż dwa pełne kartony płyt! W zamian otrzymaliśmy bezpłatnie dwie kolekcje filmów edukacyjnych: ,,Było sobie życie” i ,,Był sobie Kosmos”. W przyszłym roku z pewnością przyłączymy się ponownie do akcji Klubu Obrońców Planety. Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce.

30-06-2013

,,Od kijanki do żabki” … czyli kilka słów o naszych obserwacjach przyrodniczych.

Impulsem do prowadzenia obserwacji rozwoju żaby stał się wyjazd na warsztaty glino lepienia do Radogoszczy, gdzie w pobliskim stawie dzieci wypatrzyły kijanki. Oczywiście wzbudziły one sensację wśród ciekawskich przedszkolaków. Większość po raz pierwszy widziała je na oczy, dla niektórych były to zwyczajne małe rybki. Kijanki? Żabki? Zabraliśmy więc kijanki do przedszkola, umieściliśmy w szklanej kuli w kąciku przyrodniczym i codziennie obserwowaliśmy.

23-06-2013

Spotkanie z ratownikami medycznymi.

Dzięki uprzejmości ratowników medycznych mogliśmy przy okazji organizowanych na boisku SP nr 4 igrzysk sportowych zobaczyć prawdziwy ambulans. Była to wspaniała okazja do utrwalenia numerów alarmowych i zachowań w sytuacji kiedy naszym bliskim dzieje się ,,coś” złego, a w pobliżu nie ma dorosłych. Przedszkolaki z grupy III i IV z uwagą słuchały pracowników pogotowia ratunkowego, chętnie rozmawiały i zalewały ratowników lawiną przeróżnych pytań. Dzieci poznały wyposażenie ambulansu i oczywiście nie było takiego przedszkolaka, który nie chciał wejść do środka.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          M. K.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...